این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

USD/CAD در روند صعودی خود در حالت تصحیح است؛ اما آیا این برای ورود خریداران در این سطوح کافیست؟ یا اینکه این جفت ارز برای یک معکوس اساسی آماده می شود؟

نمودار 4 ساعته USD/CAD:

این جفت ارز مدت زیادی است که با یک خط روند صعودی که از اواسط آگوست، صعود می کند.

در حال حاضر از آنجایی که USD/CAD از اوج های نزدیک به دسته 1.3700 عقب نشینی می کند؛ به نظر می رسد که این جفت ارز برای آزمایش دیگری از ناحیه حمایت آماده است.

ابزار اصلاح فیبوناچی سطوحی را نشان می‌دهد که ممکن است خریداران را به عمل وا دارد. به ویژه سطح 50 درصد که نزدیکترین سطح به خط روند، دسته 1.3600، و منطقه مقاومت قبلی است که ممکن است به عنوان یک کف عمل کند.

یک اصلاح بزرگتر می تواند به فیب 61.8% در 1.3566 برسد، اما شکستن زیر این ناحیه ممکن است به این معنی باشد که یک معکوس در کار است.

اگرچه شاخص های فنی همچنان به ادامه صعود اشاره می کنند. SMA 100 بالاتر از SMA 200 است تا حضور پرشور صعودی را منعکس کند، و اولی با خط روند منطبق است تا به قدرت آن به عنوان پشتیبانی اضافه کند.

همچنین، Stochastic در حال حاضر در حال حرکت به سمت پایین است تا نشان دهد که اصلاح می‌تواند ادامه داشته باشد، اما نوسانگر در حال نزدیک شدن به منطقه فروش بیش از حد است تا به زودی نشان دهنده فرسودگی فروشندگان باشد.

اگر هر یک از Fibها به عنوان پشتیبان نگه داشته شود، این جفت فارکس می تواند راه خود را به سمت نوسان بالا و فراتر از آن باز کند.

در نهایت مطمئن شوید که قبل از هر معامله، میانگین نوسانات USD/CAD را بررسی می کنید!

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!