این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

روند نزولی کوتاه مدت GBP/AUD مدتی است که دست نخورده باقی مانده؛ اما آیا داده های جدید می توانند در آن تغییری ایجاد کنند؟

اوایل امروز متوجه شدیم که نرخ بیکاری در بریتانیا در ماه ژوئیه حتی با کاهش نرخ مشارکت نیروی کار از 79.1 درصد به 78.9 درصد؛ از 4.2 درصد به 4.3 درصد افزایش یافته است که بالاترین میزان از اواخر سال 2021 به حساب می‌آید.

همچنین 900 مدعی بیکاری در ماه وجود داشت که بسیار کمتر از رقم 29 هزار نفری است که در ماه ژوئن شاهد بودیم. اشتغال تمام وقت نیز پس از کاهش شدید در ماه قبل، 24.42 هزار افزایش یافت.

اما آنچه واقعا توجه سرمایه گذاران را به خود جلب کرد، رشد دستمزد در بریتانیا بود که در سه ماه منتهی به جولای در بالاترین سطح 7.8 درصد سالانه باقی ماند.

نمودار 15 دقیقه ای GBP/AUD:

همانطور که احتمالا متوجه شده اید؛ تحلیل تکنیکال امروز بَفلو قرار است تکیه زیادی به تحلیل فاندامنتال داشته باشد! پس بیایید هرچه زودتر آن را شروع کنیم.

ایده اجرای سیاست‌های پولی سخت‌تر BOE پوند را در سراسر جهان افزایش داد؛ اما پوند انگلیس خیلی زود در برابر دلار استرالیا کاهش یافت، احتمالاً به دلیل اینکه دلار استرالیا از خوشبینی ملایم در بازارهای چین حمایت می کند.

GBP/AUD که از هفته گذشته زیر مقاومت خط روند معامله می‌شود، در سطح 1.9490 رد شد و سپس به پایین‌ترین سطح هفتگی خود در نزدیکی 1.9440 بازگشت.

بیایید ببینیم که آیا GBP/AUD می تواند روند نزولی کوتاه‌مدت خود را با وجود انتشار مشاغل نسبتاً بدبینانه در بریتانیا گسترش بدهد یا خیر.

راهنمای رویداد برای داده‌های شغلی بریتانیا نشان می‌دهد که GBP پس از انتشار گزارش تمایل دارد به روند درون هفته‌ای خود بازگردد.

اگر این وضعیت در هفته جاری اتفاق بیفتد، ممکن است در معاملات بعدی شاهد افزایش فشار فروش باشیم.

اگر می‌خواهید پوند را در برابر دلار استرالیا بفروشید، به دنبال الگو کندل های زیر پایین‌ترین قیمت‌های این هفته باشید.

اگر GBP/AUD حمایت 1.9440 را پیدا کرد، می توانید با اولین نشانه های رد شدن در خط روند یا مقاومت بالا قبلی، فروش را در نظر بگیرید.

نقطه عطف 1.9390 ممکن است به عنوان هدف سود اولیه عمل کند، اما اگر GBP/AUD شاهد کاتالیزورهای نزولی جدید باشد، می توانید مناطق مورد علاقه کمتری را نیز هدف قرار دهید.

در نهایت مثل همیشه مطمئن شوید که از بهترین برنامه های مدیریت ریسک خود استفاده می کنید!

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!