این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

اخیراً طلا در وضعیت متزلزلی قرار داشته است، اما آیا این فلز گرانبها می‌تواند به همین زودی حمایتی پیدا کند؟

همانطور که در نمودار زیر می بینید، طلا برای تثبیت در یک الگوی در حال سقوط، سقف ها و کف های پایین تری را تشکیل داده است.

نمودار 4 ساعته طلا (XAU/USD):

قیمت این کالا در حال حاضر پس از آزمایش مقاومت در حدود 1950 دلار عقب نشینی کرده است و ممکن است نزدیک به 1880 تا 1900 دلار پایین بیاید.

شاخص های فنی در حال حاضر متفاوت به نظر می رسند. مووینگ اوریج ها همچنان در حال نوسان هستند تا عملکرد محدوده رنج را منعکس کنند، اما به نظر می‌رسد 100 SMA در حال ساخت یک متقاطع صعودی از 200 SMA است.

در همین زمان، به نظر می رسد Stochastic آماده است تا از منطقه اشباع فروش بالاتر بکشد تا نشان دهنده افزایش حرکت صعودی باشد.

در این صورت XAU/USD ممکن است آزمایش دیگری برای مقاومت الگو انجام دهد و حتی سعی کند بالاتر برود.

از طرف دیگر، من یک الگوی کوچک سر و شانه‌ را در آخرین آزمایش مقاومت مشاهده می‌کنم، بنابراین شکستن زیر سطوح فعلی ممکن است حرکت نزولی کافی به همراه داشته باشد.

علاوه بر این، انتشار آتی CPI ایالات متحده ممکن است نوسانات را برای این دارایی ضد دلار آغاز کند، بنابراین من منتظر نتایج واقعی هستم!

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!