این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

معامله گران دلار آمریکا مشغول موقعیت یابی خود در آستانه انتشار CPI ایالات متحده هستند؛ اما آیا این رویداد محدوده رنج چند روزه USD/CHF را تحت تاثیر قرار می دهد؟

عناوین تازه بازار و داده های اقتصادی:

 • شاخص خوش‌بینی تجاری NFIB ایالات متحده: 91.3 (91.7 پیشبینی؛ 91.9 قبلی)؛ تورم مشکل اصلی تجارت است.
 • احساسات تولیدکنندگان بزرگ ژاپنی از 0.4- به 5.4 در سه ماهه سوم 2023 تقویت شد، شاخص بزرگ غیر تولیدی از 4.1 به 6.0 رسید.
 • تورم قیمت تولیدکننده ژاپن از 3.4 درصد سالانه به 3.2 درصد سالانه در ماه اوت کاهش یافت زیرا هزینه خدمات آب و برق کاهش یافت.
 • غول املاک چینی کانتری گاردن تاییدیه تمدید سررسید را برای یک اوراق قرضه خشکی دیگر دریافت کرد.
 • تولید ناخالص داخلی بریتانیا در ماه جولای به طور شگفت انگیزی 0.5 درصد کاهش یافت (در مقابل -0.2 درصد مورد انتظار، 0.5 درصد قبلی) پس از اعتصابات در بیمارستان ها و مدارس و همچنین هوای بارانی غیرعادی که بر تولید تأثیر گذاشت.
 • تولید صنعتی بریتانیا در ماه جولای 0.7 درصد کاهش یافت (در مقایسه با 1.8 درصد در ماه ژوئن). با کاهش در 3 بخش از 4 بخش تولیدی.
 • کسری کل تجارت کالا و خدمات بریتانیا در سه ماه منتهی به جولای با 1.2 میلیارد پوند به 18.8 میلیارد پوند افزایش یافت، زیرا صادرات نسبت به واردات کاهش بیشتری داشت.

اخبار پرایس اکشن:

با توجه به اینکه کاتالیزورهای تازه زیادی در اولین جلسه آسیایی وجود نداشت، معامله گران از روز گذشته به همتایان اروپایی خود نزدیک شدند و در یک محیط معاملاتی ریسک گریز قیمت گذاری کردند.

AUD در ابتدای جلسه معاملاتی به طور کلی کاهش یافت و نتوانست حمایتی از کانتری گاردن چین دریافت کند و تأییدیه ای برای به تاخیر انداختن پرداخت اوراق قرضه دیگر پیدا کند.

با این حال، این ارز در نیمه‌ی راه شاهد اندکی سود بود و توانسته است بخشی از زیان خود را در برابر همتایان اصلی خود جبران کند.

استرالیا در قلمرو منفی باقی مانده است اما در برابر یورو، ین، فرانک و پوند در حال پیشرفت است.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • تولید صنعتی منطقه یورو در ساعت 9:00 صبح به وقت گرینویچ.
 • CPI ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • شاخص پیشرو CB انگلستان در ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • تراز بودجه فدرال ایالات متحده در ساعت 6:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • موجودی قیمت مسکن RICS در بریتانیا در ساعت 11:01 شب به وقت گرینویچ.
 • ماشین آلات اصلی ژاپن در ساعت 11:40 شب به وقت گرینویچ.
 • انتظارات تورمی MI استرالیا در ساعت 1:00 بامداد به وقت گرینویچ (14 سپتامبر).
 • داده های بازار کار استرالیا در ساعت 1:30 بامداد به وقت گرینویچ (14 سپتامبر).
 • آخرین تولید صنعتی ژاپن در ساعت 4:30 صبح به وقت گرینویچ (14 سپتامبر).

جفت ارز تحت نظر امروز: USD/CHF

تا چند ساعت دیگر، گزارش CPI ایالات متحده برای ماه اوت را خواهیم دید.

شایعات این است که به لطف قیمت های نفت بالاتر، اعداد سرفصل بسیار بالاتری را شاهد خواهیم بود، اما CPI اصلی ممکن است نسبت به میزان 4.7 درصدی خود در ماه ژوئیه، عقب نشینی داشته باشد.

اگر قیمت‌های مصرف‌کننده اصلی برای بازارها به‌اندازه کافی کاهش نیابد، یا اگر CPI سرفصل بسیار بالاتر از حد انتظار باشد، می‌توانیم شاهد ورود گاوهای دلاری بیشتری باشیم که بر اساس افزایش نرخ‌های بهره فدرال رزرو یا حداقل حفظ آن برای یک دوره طولانی مدت قیمت گذاری می کنند.

USD/CHF می تواند بالاتر از محدوده چند روزه خود برود و به سمت مناطق مورد علاقه قبلی مانند 0.8950 یا 0.8990 حرکت کند.

با این حال، باید سناریو متفاوت را نیز در نظر بگیریم.

اگر معامله‌گران روی شاخص احتمالاً ضعیف‌تر CPI تمرکز کنند، ممکن است شاهد مقداری سود از کل خرید دلار در روزهای گذشته باشیم.

در این صورت USD/CHF می تواند خود را در سطح مقاومت محدوده رنج یعنی 0.8930 پیدا کند که نزدیک به R1 سطوح Pivot Point نمودار 15 دقیقه ای است.

بسته به حرکت دلار، این جفت می تواند به منطقه میان برد 0.8920 سقوط کند یا به سمت نقطه عطف اصلی 0.8900 حرکت کند.

شما چه فکر می کنید؟ معامله گران روی کدام گزارش های اقتصادی تمرکز خواهند کرد؟ و مهمتر از آن، دلار پس از انتشار داده های امروز به کدام سمت می رود؟

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!