این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

هم بریتانیا و هم کانادا گزارش‌های مربوط به تورم و هزینه‌های مصرف‌کننده را پیش رو دارند، بنابراین پیشبینی نوسان برای GBP/CAD کار چندان سختی نیست؛ اما آیا این جفت ارز می تواند الگوی یقه خود را حفظ کند؟

بیایید قبل از هر اقدامی نگاهی دقیق تر به نمودار 4 ساعته این جفت ارز بیاندازیم.

نمودار 4 ساعته GBP/CAD:

داده های CPI و انتشارات خرده فروشی این هفته چه تاثیری بر GBP و CAD می گذارند؟

به یاد داشته باشید که در چنین شرایطی، جهت گیری تریدرها و شرایط نوسانات بازار معمولاً توسط عوامل فاندامنتال هدایت می شوند. پس اگر هنوز اخبار امروز را بررسی نکردید؛ وقت آن است که با بررسی تقویم اقتصادی فارکس از اخبار اساسی مطلع شوید!

در ماه نوامبر کاهش دیگری در فشار قیمت ها برای اقتصاد بریتانیا و کانادا (بخصوص بریتانیا) پیشبینی می شود. تحلیلگران روی کاهش از 4.6 درصد به 4.3 درصد نسبت به سال گذشته برای سرفصل شاخص بهای مصرف کننده در بریتانیا حساب می کنند، در حالی که کانادا ممکن است افت ناچیز 0.1 درصدی ماهانه را گزارش کند.

از طرفی هم، کانادا قرار است افزایش جزئی در خرده‌فروشی ماه اکتبر نشان دهد، در حالی که بریتانیا نیز ممکن است افزایش قابل توجهی در هزینه‌های مصرف‌کننده داشته باشد؛ با این حال، نتایج ضعیف‌تر از حد انتظار بریتانیایی‌ها می تواند برای تسریع فروش GBP/CAD کافی باشد.

این جفت ارز قبلاً زیر خط گردن و سر شانه خود (که در نمودار 4 ساعته قابل مشاهده است) شکسته شده، که نشان می‌دهد روند نزولی به اندازه ارتفاع الگوی معکوس در دست اجراست.

100 SMA در حال حاضر بالاتر از 200 SMA است، اما شکاف بین مووینگ اوریج ها در حال کاهش است تا به یک متقاطع نزولی بالقوه اشاره کند. با این حال، ممکن است هنوز هم مقداری فشار صعودی در بازی وجود داشته باشد زیرا Stochastic نشان‌دهنده خستگی در میان فروشندگان است و حتی شاید برای یک حرکت صعودی آماده شود.

در نهایت این مسئله ممکن است باعث آزمایش مجدد پشتیبانی شکسته شده گردن در نزدیکی سطح Pivot Point (1.7010) و علامت روانی اصلی 1.7000 شود. مقاومت حمایت سابق این ناحیه می تواند GBP/CAD را به سمت اهداف نزولی در S1 ،(1.6870) S2 (1.6810) یا تا پایان S3 (1.6670) کاهش دهد.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!