این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

BOJ سیاست خود را (همانطور که انتظار می رفت) در حالت انتظار نگه داشت و همین برای فروش ین کافی بود؛ اما آیا انتشارات آتی CPI کانادا می تواند باعث عقب نشینی CAD/JPY شود؟

قبل از ادامه، من در تحلیل تکنیکال امروز به بررسی شکست سر و شانه GBP/CAD در نمودار 4 ساعته آن پرداختم. پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را بررسی کنید!

عناوین تازه بازار و داده های اقتصادی:

 • شاخص اعتماد کسب و کار نیوزلند ANZ از 30.8 به 33.2 در دسامبر رسید که بالاترین سطح از مارس 2015 (علیرغم انتظارات تورمی کمتر) است.
 • به دنبال حملات تروریست‌های حوثی به نفت‌کش‌ها، شرکت‌های حمل‌ونقل نفت، محموله‌ها را از دریای سرخ دور می‌کنند.
 • صورت جلسه سیاست پولی RBA: هیئت مدیره کاهش 0.25 درصدی نرخ بهره را در دسامبر در نظر گرفت زیرا آنها “نشانه های تشویق کننده” تورم را مشاهده کردند.
 • BOJ نرخ بهره و سقف YCC را همانطور که انتظار می‌رفت طبق تصمیم اتفاق آرا، بدون تغییر نگه داشت؛ بنابراین هیچ تغییری در دستورالعمل‌های آینده ایجاد نشد، اما خاطرنشان کرد که انتظارات تورمی نسبتاً افزایش یافته است.
 • اوئدا، رئیس BOJ می‌گوید که سیاست‌گذاران منتظر مذاکرات دستمزد بهاره قبل از تعیین گام‌های بعدی سیاست هستند.

اخبار پرایس اکشن:

جفت های ین در سشن آسیا در حرکت بودند، زیرا تصمیم متفق القول اعضای BOJ مبنی بر ثابت نگه داشتن سیاست بر روی معامله گران تاثیر گذاشت.

بانک مرکزی تصمیم گرفت تا نرخ بهره را در 0.10- درصد نگه دارد و هدف بازدهی 10 ساله JGB را حدود 0 درصد زیر نرخ مرجع بالای 1 درصد حفظ کند. بیانیه آن‌ها حاکی از تغییرات سبز در هزینه‌ها و تورم بود، اما از تغییر دستورالعمل‌های رو به جلو خودداری کردند.

در طول این مطبوعات، اوئدا، رئیس BOJ دوباره برنامه‌های خود را برای مذاکرات دستمزد در آوریل سال آینده قبل از اینکه بفهمد در آینده چه کاری انجام دهد، تکرار کرد. ین زمانی که رئیس BOJ خاطرنشان کرد که “ارائه تصویر ثابت در هنگام خروج دشوار است” زیرا آنها “تصویر دقیقی در مورد مراحل و ترتیب آن در هنگام خروج از نرخ های بهره منفی ندارند”؛ فروش خود را تمدید کرد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • CPI کانادا در ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • مجوزهای ساختمانی و مسکن در ایالات متحده از ساعت 1:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • سخنرانی بارکین عضو FOMC در ساعت 2:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • حراج GDT نیوزیلند در راه است.
 • سخنرانی اور فرماندار RBNZ در ساعت 7:00 عصر به وقت گرینویچ.
 • نرخ وام اولیه PBOC در ساعت 1:15 بامداد به وقت گرینویچ (20 دسامبر).

جفت ارز تحت نظر امروز: CAD/JPY

تصمیم BOJ برای بدون تغییر نگه داشتن نرخ بهره و سقف کنترل منحنی بازده باعث افت شدید ارز ژاپن شد.

با وجود اینکه سیاستگذاران اذعان داشتند که اقتصاد نسبتاً بهبود یافته و انتظارات تورمی در حال افزایش است، رأی گیری برای برگزاری به اتفاق آرا بود و مقامات از ایجاد هرگونه تغییر در دستورالعمل های رو به جلو خودداری کردند.

همین می تواند باعث کشش بیشتر روند صعودی کوتاه‌مدت CAD/JPY شود.

یک شکست بالاتر از تثبیت و R2 (107.36) می تواند باعث صعود تندتر به اهداف صعودی بعدی در نزدیکی R3 (107.76) یا بالاتر شود. توجه داشته باشید که SMA 100 بالاتر از SMA 200 است تا تأیید شود که احتمال از سرگیری صعود بیشتر از برگشت به عقب است.

از سوی دیگر، یک عقب نشینی می تواند فشار خرید را در سطح خط روند و نقطه محوری (106.56) جمع آوری کند. از این گذشته، Stochastic در حال حاضر شرایط خرید بیش از حد را نشان می دهد، بنابراین ممکن است با حرکت نوسانگر به سمت جنوب، اصلاح ادامه یابد.

فقط مطمئن شوید که مراقب انتشار قرائت تورم کانادا در جلسه معاملاتی آتی هستید، زیرا هر گونه غافلگیری بزرگ می تواند بر کاهش انتظارات BOC تأثیر بگذارد!

 
 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!