این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

ین ژاپن از زمانی که BOJ موضع منفی خود را تجدید کرد، در حالت فروش قرار داشت؛ اما آیا CAD/JPY می تواند به صعود خود ادامه دهد؟

نمودار 1 ساعته CAD/JPY:

این جفت ارز ین در اوایل این هفته و از زمانی که BOJ از تعدیل سیاست فعلی و دستورالعمل‌های رو به جلو خودداری کرد، افزایش یافت.

از طرف دیگر، پس از آنکه تمامی گزارش‌های تورم کانادا  قوی‌تر از حد انتظار بود، دلار کانادا موفق به صعود شد.

به یاد داشته باشید که در چنین شرایطی، جهت گیری تریدرها و شرایط نوسانات بازار معمولاً توسط عوامل فاندامنتال هدایت می شوند. پس اگر هنوز اخبار امروز را بررسی نکردید؛ وقت آن است که با بررسی تقویم اقتصادی فارکس از اخبار اساسی مطلع شوید!

CAD/JPY توانست تا مقاومت محدوده 108.00 صعود کند و بدین ترتیب الگوی دو کفی را تکمیل کند؛ پس اگر جفت بالای خط گردن و R1 شکسته شد؛ برای رالی صعودی که اندازه آن برابر با ارتفاع الگو یا تقریباً 350 پیپ است آماده باشید.

شاخص های فنی در حال حاضر متفاوت به نظر می رسند، زیرا Stochastic به فرسودگی فروشندگان و افزایش احتمالی فشار صعودی اشاره می کند. با این حال، SMA 100 همچنان پایین تر از 200 SMA است که نشان دهنده شتاب فروش است.

اگر مقاومت پابرجا بماند، CAD/JPY ممکن است همچنان به مناطق حمایتی نزدیک در سطح نقطه محوری (106.32) یا S1 (104.61) در پایین‌ترین نقطه سقوط کند.

در نهایت، شکاف بین مووینگ اوریج ها درحال کاهش است تا نشان دهنده تضعیف حالات نزولی و یک متقاطع صعودی بالقوه باشد که می‌تواند گاوهای ارز کانادایی بیشتری را جذب کند.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!