این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

CPI ضعیف‌تر از حد انتظار بریتانیا باعث افت شدید پوند در کل بازار شد؛ اما آیا این شرایط برای عبور GBP/USD از منطقه پشتیبانی کافیست؟

عناوین تازه بازار و داده های اقتصادی:

 • CPI سرفصل نوامبر کانادا در برابر افت تخمینی 0.1% و رشد قبلی 0.1%، 0.1% ماهانه افزایش یافت.
 • مجوزهای ساختمانی ایالات متحده در ماه نوامبر 1.46 میلیون افزایش یافت، پس از افزایش 1.50 میلیونی، شروع مسکن از 1.36 میلیون به 1.56 میلیون افزایش یافت.
 • اور، فرماندار RBNZ می گوید که نرخ بهره بالا مخارج را محدود می کند و بانک مرکزی در حال ارزیابی ارقام تولید ناخالص داخلی پایین است.
 • حراج GDT نیوزیلند 2.3 درصد افزایش قیمت لبنیات را نشان داد که در پی افزایش 1.4 درصدی قبلی بود.
 • PBOC برای چهارمین ماه متوالی نرخ وام اولیه 1 ساله و 5 ساله را به ترتیب 3.45% و 4.20% نگه داشت.
 • شاخص مصرف کننده GfK آلمان از 27.6- به 25.1- در مقابل پیشبینی -26.9 در دسامبر بهبود یافت که نشان دهنده بدبینی ضعیف تر با افزایش انتظارات درآمدی است.
 • CPI سرفصل بریتانیا از 4.6% سالانه به 3.9% در مقابل 4.3% پیشبینی شده کاهش یافت و CPI اصلی از 5.7% سالانه به 5.1% در مقابل 5.6% پیشبینی شده در نوامبر کاهش یافت.

اخبار پرایس اکشن:

جفت های پند در اوایل سشن آسیایی در حرکت بودند، زیرا بازیگران بازار احتمالاً شروع به شرط‌بندی برای انتشار نرخ تورم در بریتانیا کرده‌اند.

تحلیلگران پیش از این انتظار کاهشی از 4.6% به 4.3% را نسبت به سال قبل برای سرفصل قیمت مصرف کننده داشتند، اما رقم واقعی کاهش شدیدتری را در ماه نوامبر نشان داد. این باعث افت شدید پوند در سراسر جهان شد، به ویژه در برابر ارزهای مثل ین.

پیش از این نیز، PBoC تصمیم گرفت سیاست پولی خود را بدون تغییر نگه دارد و نرخ وام اصلی را برای چهارمین ماه متوالی در سطوح فعلی حفظ کرد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • شاخص اعتماد مصرف کننده منطقه یورو در ساعت 15:00 به وقت گرینویچ
 • شاخص اعتماد مصرف کننده CB ایالات متحده در ساعت 3:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • فروش خانه های موجود در ایالات متحده در ساعت 3:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • موجودی نفت خام EIA در ساعت 3:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر امروز: GBP/USD

به نظر می رسد که BOE مجبور شود برای مدت طولانی تری روی موضع خود و یا حتی به کاهش نرخ ها فکر کند!

تورم در ماه نوامبر برای اقتصاد بریتانیا ضعیف‌تر از حد انتظار بود، زیرا کل شاخص بهای مصرف کننده از 4.6 درصد به 3.9 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت.

این باعث شد که GBP/USD بیش از 50 پیپ و به S1 (1.2660) سقوط کند که به نظر می رسد به عنوان یک کف در حول و حوش کف های این هفته باقی بماند. شکست زیر این ناحیه می‌تواند باعث حرکت به منطقه پشتیبانی بعدی در S2 (1.2580) یا حتی S3 (1.2530) شود.

از سوی دیگر، اگر گاوهای پوندی در اطراف این سطوح وارد شوند، ممکن است GBP/USD راه خود را به سطح نقطه محوری (1.2710) یا R1 (1.2780) در بالاترین حد هفته قبل باز کند.

توجه داشته باشید که شاخص اعتماد مصرف کننده CB ایالات متحده در جلسه معاملاتی بعدی منتشر می شود، بنابراین جفت های دلار می توانند با دور جدیدی از نوسانات مواجه شوند.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!