معرفی و بررسی بروکر فارکس

با خیال راحت معامله کن!

کارگزاری یا همان بروکر فارکس درواقع به عنوان پل ارتباطی ما با بازار فارکس عمل می‌کنند و اتصال ما به بازار بدون آن‌ها امکان پذیر نیست؛ اما متاسفانه بسیاری از بروکرهای معتبر و نامی به دلایل مختلفی از ارائه سرویس به ایرانیان امتناع می‌کنند. اما مشکل آنجایی آغاز می‌شود که این مسئله راه را برای فرصت طلبان باز می‌کند تا با ارائه خدمات ضعیف و حتی غیر واقعی و دستکاری چارت و حتی عدم پرداخت پول کاربر، اقدام به کلاهبرداری کرده و سرمایه‌گذاری در این بازار بزرگ را به امری نامطمئن تبدیل می‌کنند.

علاوه بر این، انتخاب مناسب‌ترین بروکر از بین دریایی از شرکت‌ها که با ارائه خدمات خاص، بونوس‌ها و … سعی در جذب کاربرها را دارند نیز امری طاقت فرسا به نظر می‌رسد.

از این رو ما در بَفلو سعی بر این داریم تا با به اشتراک گذاشتن تجربیات چندین ساله خود از کار با بروکرهای مختلف، شما را در انتخاب یک بروکر مطمئن، جوابگو و مناسب با شرایط شما همراهی کنیم.

معیارهای انتخاب یک بروکر فارکس خوب

وقتی که ما به دنیای ترید وارد می‍شویم، باید تمام حواسمان را بر روی معاملات متمرکز کنیم و این یعنی داشتن خیالی راحت از بابت انتخاب بروکر؛ به عبارت دیگر ما نباید از بابت برداشت سود و یا در امان بودن اصل پول سرمایه‌گذاری شده نگرانی داشته باشیم.

اما یک بروکر خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

  • کارگزار رسمی فارکس باشد (یا به اصطلاح رگوله باشد)

داشتن مجوز شاید بدیهی بنظر برسد ولی بهتر است بدانید که بسیاری از بروکرها بدون هیچ مجوز و رگوله‌ای فعالیت می‌کنند! از طرفی هم داشتن این مجوزها و سیستم نظارتی محلی و بین‌المللی می‌تواند تا حدود زیادی خیال ما را از بابت کیفیت خدمات و امنیت سرمایه‌مان راحت کند.

  • اسپرد پایین

بالا بودن اسپرد که اختلاف قیمت خرید و فروش در هر لحظه را نشان می‌دهد، می‌تواند در معاملات شما نقش منفی داشته باشد و در واقع سود بروکر از محل معاملات شما را افزایش بدهد؛ پس حتما بروکری را انتخاب کنید که اسپرد چایینی دارد.

  • لوریج بالا

لوریج بالا به شما این امکان را می‌دهد تا به معاملاتی بسیار بزرگتر از آنچه سرمایه شما بهتان اجازه می‌دهد وارد شوید و بدین ترتیب از معاملات خود سود بیشتری ببرید.

اگر با مفهوم لوریج آشنا نیستید اینجا کلیک کنید.

  • سریع باشد

سرعت پایین باز و بسته کردن معاملان و پاسخگویی سرورهای بروکر از عواملی است که می‌تواند تمامی نقشه‌های شما را نقش بر آب کند، چراکه چند لحظه تاخیر می‌تواند به معنای کاهش سود از معامله و یا حتی تبدیل سود به ضرر شود!

  • پشتیبانی فعال ترجیحا فارسی داشته باشد

داشتن پشتیبانی فعال و سادگی ارتباط با او می‌تواند نقش مهمی در فرآیند معاملاتی ما و اطلاع از قوانین و امتیازات بروکر داشته باشد.

  • تنوع حساب و دارایی‌های قابل معامله

تنوع حساب و دارایی‌های قابل معامله می‌تواند به ما در ساختن یک سبد سرمایه‌گذاری با ریسک کمتر (به واسطه تقسیم سرمایه) کمک کند و اصطلاحا دست ما را در سرمایه‌گذاری و معامله باز بگذارد.

  • واریز و برداشت سریع و بی‌دردسر

واریز و برداشت سریع و راحت می‌تواند خیلی از سردردهای ما را دوا کند؛ چرا که ممکن است ما هر لحظه و به هر دلیلی به پول خود نیاز پبدا کنیم و یا لازم باشد مبلغی را به سرمایه‌ خود اضافه کنیم. اینجاست که سرعت و راحتی واریز و برداشت می‌تواند بسیار حیاتی باشد.

آخرین بروکرهای بررسی شده توسط بَفلو:

کاور ثبت نام فارکس چیف بَفلو
فرهاد فرج نژاد
معرفی و بررسی بروکر فارکس چیف
فرهاد فرج نژاد