تحلیل فاندامنتال فارکس

با تحلیل تکنیکال روزانه بَفلو؛ آگاهانه‌تر معامله کن!

همونطور که می‌دانید تحلیل درست بازار اولین قدم برای شروع یک معامله سود ده محسوب می‌شود.

از طرف دیگر نیز می‌دانیم که ما بازار فارکس رو به سه روش تحلیل می‌کنیم؛ که اگر با این سه روش آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم حتما اینجا کلیک کنید!

حالا که با این روش‌ها آشنا هستید، برویم سراغ اصل مطلب یعنی تحلیل فاندامنتال:

دسترسی سریع به تحلیل‌ تکنیکال روزانه بازار فارکس بَفلو:

تحلیل فاندامنتال چیست؟

به صورت خلاصه تحلیل فاندامنتال یعنی تحلیل بازار فارکس بر اساس بنیادهای اقتصادی یک کشور!

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در آن به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریست که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج کشورها تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی حرکات بازار فارکس به حساب می‌آید.

این روش تحلیل بازار فارکس در واقع بر اساس داده‌های اقتصادی موجود و در دسترسی که به صورت رایگان در سایت‌‌های متعددی در اختیار ما قرار می‌گیرند، انجام می‌شود؛ به عبارت دیگر ما در این روش شرایط اقتصادی حال حاضر کشورهای مختلف را مورد بررسی و آنالیز قرار داده و سپس در مورد وضعیت آینده آنها تصمیم می‌گیریم. 

تفاوت تحلیل فاندامنتال با تکنیکال

تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های تحلیل بازار فارکس است که به کمک آن می‌توانیم با بررسی اخبار و داده‌های اقتصادی یک کشور، ارزش واقعی ارز رایج آن رو برآورد کنیم؛ در صورتی که تحلیل تکنیکال به ما کمک می‌کند تا با بررسی نمودار و اطلاعات در دسترس، ارزش آینده سهام، یا در حوزه فعالیت ما جفت ارز را پیشبینی کنیم.

پس برای یک معامله خوب لازم است که با تحلیل تکنیکال نیز آشنا باشیم.

اگر با تحلیل تکنیکال آشنایی ندارید، اینجا کلیک کنید.

تفاوت تحلیل تکنیکال با فاندامنتال

چه اخباری بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهند؟

جدا از خبرهای لحظه‌ای و غیرقابل پیشبینی که تاثیر بسزایی در بازارهای مالی دارند (مثل شیوع کرونا، شروع جنگ و… ) دسته‌ای از اخبار وجود دارند که به صورت دوره‌ای (عموما هر ماه) بازارها را تحت تاثیر قرار می‌دهند. این اخبار شامل موارد زیر هستند:

  • نرخ بیکاری
  •  نرخ اشتغال
  •  تولید ناخالص داخلی GDP
  •  تراز تجاری
  •  شاخص بهای مصرف کننده یا CPI
  •  شاخص بهای تولید کننده PPI
  •  نرخ بهره بانکی
  • شاخص خرید مدیران کارخانجات یا PMI
  • تراز حساب تجاری
  • مدعیان بیکاری

تحلیل بازار به روش فاندامنتال

همانطور که قبل‌تر اشاره کردیم، اخبار و داده‌های اقتصادی مهم‌ترین ابزار برای تحلیل فاندامنتال به حساب می‌آیند. اما چالش اصلی اینست که چطور به وسیله این اخبار آینده یک جفت ارز را پیشبینی کنیم.

اخبار مرتبط با شاخص‌های مهم اقتصادی وضعیت کاملا مشخصی دارند و ما می‌توانیم به راحتی و با تجزیه و تحلیل شاخص‌ها و اعداد ارائه شده از سوی دولت‌ها برای آنالیز آنها اقدام کنیم. به عنوان مثال اگر شاخص بیکاری یک کشور افزایش پیدا کند، قدرت پولی آن کاهش پیدا می‌کند. یا اگر بانک مرکزی یک کشور نرخ بهره رو افزایش بدهد، ممکن است شاهد افزایش قدرت ارز آن کشور در بازارهای بین المللی باشیم.

اما برای آنالیز اخباری که هیچ داده اقتصادی ندارند؛ باید شرایط اقتصادی به وجود آمده تحت تاثیر آن خبر را مورد تجزیه و تحلیل قرار بدهیم. به عنوان مثال یک خبر ممکن است از یک چالش نظامی خبر دهد. چالش نظامی به دنبال خودش بحران‌های اقتصادی به همراه دارد و در نتیجه چنین خبری می‌تواند باعث افت قابل توجه ارزش ارز یک کشور در بازار فارکس بشود.

مسلما تجزیه و تحلیل اخبار به همین سادگی نیست و نیاز به تجربه و تسلط زیادی دارد و فقط با بررسی چندین ماهه اخبار و تاثیر آنها بر روی بازار می‌توانیم یک روش و استراتژی قدرتمند برای تحلیل فاندامنتال بازار ایجاد کنیم.

تیم بَفلو علاوه بر اینکه با ارائه مطالب آموزشی در وبسایت، سیر تا پیاز این روش‌ها را به زبانی ساده آموزش می‌دهد؛ بلکه با انتشار روزانه تحلیل بازار توسط تیمی متخصص و باتجربه و با همراهی شما در این مسیر، سرعت و دقت بیشتر و ریسک کمتر را برای شما عزیزان به ارمغان می‌آورد.

تحلیل روزانه بَفلو