تحلیل بازار فارکس به صورت روزانه و رایگان توسط وبسایت بفلو

تحلیل بازار فارکس

با تحلیل بازار فارکس بَفلو؛ آگاهانه‌تر معامله کن!

تحلیل بازار فارکس اولین قدم برای یک معامله پرسود محسوب می‌شود.

این تحلیل می‌تواند بر پایه بعدهای فنی بازار (تحلیل تکنیکال)، یا اخبار و داده‌های اقتصادی (تحلیل فاندامنتال) و یا حتی تحلیل‌های احساسی باشد؛ که ما در اینجا هر سه روش را برای شما توضیح می‌دهیم.

همانطور که قبلا گفتم، یک تحلیل خوب می‌تواند همان نقطه شروعی باشد که سود ما را به همراه خواهد داشت؛ اما مشکل از آنجایی شروع می‌شود که ما به هر دلیلی (کم تجربگی، نداشتن دانش کافی و یا صرفا نداشتن دقت و تمرکز کافی) در فرآیند تحلیل بازار فارکس دچار اشتباه شده و این اشتباه در نهایت به ضرر ما ختم می‌شود.

همین کافی بود تا ما تصمیم بگیرم در وبسایت بَفلو یک بخش اختصاصی برای تحلیل بازار فارکس، آن هم به صورت کاملا رایگان داشته باشیم. 

این تحلیل‌های روزانه در قالب دو پست تحلیل تکنیکال روز (با اسم نمودار جذاب) و تحلیل فاندامنتال (با اسم اخبار روزانه فارکس) بصورت رایگان و از طریق وبسایت و کانال تلگرام بَفلو در اختیار شما عزیزان قرار می‌گیرد تا بدین ترتیب بتوانیم در مسیر سرمایه‌گذاری‌ شما همراه بهتری برایتان باشیم و ریسک معاملاتتان را از همیشه کمتر کنیم.

دسترسی سریع به آخرین تحلیل‌های روزانه بازار فارکس بَفلو:

تحلیل بازار به روش تکنیکال

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این است که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، می‌توانیم روند موجود و آینده بازار را پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار را به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض می‌کنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود است و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگری نداریم.

این تحلیل از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است و به همین دلیل محبوب‌ترین و رایج‌ترین روش برای تحلیل بازار فارکس به شمار می‌رود؛ فقط باید به این نکته توجه داشت که در مواقعی که بازار تحت تاثیر اخبار و داده‌های اقتصادی سطح بالا قرار می‌گیرد، تحلیل تکنیکال کارایی خودش را تا خدود زیادی از دست داده و تحلیل فاندامنتال جای آن را می‌گیرد!

تحلیل تکنیکال روزانه بَفلو

تحلیل بازار به روش فاندامنتال

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در آن به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریست که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج کشورها تاثیر می‌گذارد. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال روش‌ دوم پیشبینی حرکات بازار فارکس به حساب می‌آید.

همانطور که قبلا گفتیم، تحلیل فاندامنتال زمانی کارایی دارد که انتظار داریم اخبار اقتصادی معمولا رده بالایی منتشر شده و بازار را تحت تاثیر خود قرار بدهد؛ پس برای بکارگیری درست این روش تحلیل باید حتما حواسمان به اخبار روزانه و داده‌های اقتصادی مهم باشد!

در ضمن اگر روش تحلیل بازار فارکس ما ترکیبی از تحلیل تکنیکال و فاندامنتال باشد؛ یا به عبارت دیگر ما قبل از باز کردن هر یک از معاملاتمان از هر دو روش برای تحلیل بازار استفاده کنیم، ریسکمان به مراتب کمتر و به همین ترتیب شانس پیروزیمان بیشتر از قبل خواهد شد.

اخبار و تحلیل فاندامنتال روزانه بَفلو

تحلیل بازار به روش احساسی

روش دیگری که برای تحلیل بازار فارکس به کار می‌رود به “روش احساسی” معروف است و همانطور که از اسمش مشخص است پایه و اساس این تحلیل حسیست  که با دیدن نمودار به فرد دست می‌دهد.

البته این روش یک روش کاملا جداگانه با روش‌های قبلی نیست و در حقیقت تحلیل احساسی همان تحلیل تکنیکال است که در زمان کوتاه‌تر و با دقت کمتر انجام می‌شود!

این تحلیل معمولا توسط افراد با تجربه انجام می‌شود و دلیل آن هم واضح است! این افراد به سطحی از آشنایی با بازار رسیده‌اند که حتی با نگاهی سطحی به نمودار هم می‌توانند تا حدود زیادی از وضعیت حال و آینده بازار فارکس باخبر بشوند.

در نهایت باید بگویم که دقت این تحلیل کاملا به سطح دانش و آگاهی فرد بستگی دارد و استفاده نادرست از آن می‌تواند پرخطر باشد!