این مطلب را به اشتراک بگذارید!

آموزش‌های طبقه‌بندی شده فارکس:

فعالیت در بازارهای مالی نیز همانند تمامی کارهای دیگر نیاز به دانش تخصصی خود دارد که می‌تواند شامل دانش و مهارت‌هایی از جمله تعاریف و زبان معاملات، دانش تحلیل چارت و اخبار، ابزارهای مختلف و چگونگی استفاده از آن‌ها و … شود.

از این رو بَفلو سعی بر این دارد تا شما را با با ارائه آموزش‌های طبقه بندی شده و مطالب کاربردی با مفاهیم و اصول این بازار آشنا کرده و با کاهش میزان ریسک از طریق ارائه مطالب کاربردی، شما را در مسیر سرمایه‌گذاری‌هایتان همراهی کند.

سامان حسینی

آخرین نوشته‌های بَفلو

کاور جدید متاتریدر 4 یا 5
کاور جدید متاتریدر 4 یا 5

تمامی افرادی که در بازارهای بورس جهانی فعالیت دارند، باید از نرم افزارهای خاصی برای اتصال به بازار استفاده کنند که با وجود تنوع بالای این نوع نرم‌افزارها، متاتریدر (Metatrader) به عنوان محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین آنها شناخته می‌شود. به همین دلیل در این مقاله به بررسی نسخه‌های این نرم افزار و تفاوت متاتریدر 4 و 5 پرداخته‌ایم.

متاتریدر نرم‌افزاری است ساخته شرکت متاکوتس که برای تمامی پلتفرم ها از جمله ویندوز، لینوکس، آی او اس، اندروید و … بصورت رایگان عرضه می‌شود. شما با داشتن حساب کاربری در یکی از چندین کارگزاری‌ بازارهای مالی و ثبت آن در متاتریدر شخصی خودتان، می‌توانید به بازار مالی جهانی متصل شده و به معامله کردن بپردازید.

انواع متاتریدرها:

در حال حاضر دو نوع نرم‌افزار متاتریدر کاربردی وجود دارد؛ متاتریدر 4 و متاتریدر 5 که هر دو دارای نقاط ضعف و قوت مختص به خودشان هستند. نکته جالب توجه این است که برخلاف باور عمومی، متاتریدر 4 هنوز هم کاربران به مراتب بیشتری نسبت به متاتریدر 5 دارد! که دلیل آن نیز بیش از هر چیز دیگری به سادگی متاتریدر 4 برمی‌گردد.

 به همین دلیل متاتریدر 4 با وجود داشتن محیط کاربری و ساختار قدیمی هنوز هم مشتری‌های زیادی را به سمت خود جذب می‌کند؛ تا جایی که این موضوع باعث ایجاد دردسر جالبی برای شرکت متاکوت شده است و این شرکت برای مهاجرت کاربران بسوی نرم افزار جدیدتر خود دست به اقدامات عجیبی زده است. به عنوان مثال اگر شما در سایت متاکوت بر روی لینک دانلود متاتریدر 4 کلیک کنید، متاتریدر 5 برای شما دانلود میشود!
 
در ادامه تفاوت متاتریدر 4 و 5 مشخص می‌شود.

بررسی نقات قوت و ضعف نسخه‌های متاتریدر:

متاتریدر 4

نقاط قوت:

1- سبک بودن برنامه و در نتیجه فشار کم بر روی کامپیوتر

2- محیطی کاربر پسند، مخصوصا برای تازه‌واردها

3- سازگار با انواع پلترفرم‌ها

4- عالی برای معامله گران آماتور

نقاط ضعف:

1- نبود دیتای کافی و گسترده برای بک تست استراتژی

2- سرعت اجرا برای معامله در فرکانس بالا مناسب نیست

3- چیزی به اسم تایم فریم کاستوم در چارت آن وجود ندارد

4- در نسخه وب آن معامله کردن اتوماتیک وجود ندارد

متاتریدر 5

نقاط قوت:

1- محیط کاربری بسیار قدرتمند

2- وجود تعداد بالای ابزارهای آنالیزکننده

3- دارای هشت نوع اردر پندینگ و 21 تایم فریم مختلف!

4- تقویم اقتصادی بعنوان بخشی از نرم افزار می‌باشد

نقاط ضعف:

1- هج کردن برای بخشی از مارکت غیرفعال است

2- یادگیری دوباره بخش اعظمی از کار برای کسانی که با متاتریدر 4 آشنا هستند بعلت زبان برنامه نویسی متفاوت

3- ابزارها و ویژگی‌های پیچیده و نامناسب برای تازه‌واردها

در نهایت می‌توان نتیجه گرفت که انتخاب یک نسخه از متاتریدر، کاملا بستگی به شما دارد!

اگر شما به دنبال نرم افزاری ساده و سبک هستید و یا تازه به بازارهای مالی وارد شده‌اید و وجود ابزارهای پیشرفته و تا حدودی پیچیده برای شما از اهمیت کمی برخوردار است، استفاده از متاتریدر 4 برای شما گزینه منطقی محسوب می‌شود.

اما اگر تجربه کافی در این بازار دارید و یا داشتن محیط کاربری با امکانات پیشرفته، ابزارهای پیچیده و جدید برای شما یک اولویت محسوب می‌شود و در یک کلام یک نرم‌افزار همه کاره می‌خواهید، متاتریدر 5 شما را کاملا راضی خواهد کرد.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!