این مطلب را به اشتراک بگذارید!

آموزش‌های طبقه‌بندی شده فارکس:

فعالیت در بازارهای مالی نیز همانند تمامی کارهای دیگر نیاز به دانش تخصصی خود دارد که می‌تواند شامل دانش و مهارت‌هایی از جمله تعاریف و زبان معاملات، دانش تحلیل چارت و اخبار، ابزارهای مختلف و چگونگی استفاده از آن‌ها و … شود.

از این رو بَفلو سعی بر این دارد تا شما را با با ارائه آموزش‌های طبقه بندی شده و مطالب کاربردی با مفاهیم و اصول این بازار آشنا کرده و با کاهش میزان ریسک از طریق ارائه مطالب کاربردی، شما را در مسیر سرمایه‌گذاری‌هایتان همراهی کند.

فرهاد فرج نژاد
سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

آخرین نوشته‌های بَفلو

کاور اخبار در بازار فارکس
کاور اخبار در بازار فارکس

بازارهای معاملاتی مخصوصا بازاری همچون بازار فارکس که از نوع جهانی و بین‌المللی است و ما در حقیقت در آن به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریست که روی اقتصاد آن‌ها و بدین ترتیب بر روی ارز رایجشان تاثیر میگذارد. به همین دلیل در این مقاله به تاثیر اخبار در بازار فارکس می‌پردازیم.

ایا بهتر است در هنگام اعلام اخبار مهم، معامله ای انجام ندهیم؟

پاسخ این سوال مستقیما مربوط به استراتژی معاملاتی شما میشود!

در صورتی که استراتژی معاملاتی شما بر پایه تحلیل تکنیکال است و صرفا حرکت ناگهانی بازار در جهتی است که بر اساس تحلیل شما غیر قابل تشخیص است؛ بهتر است از این ساعت‌ها دوری کنید.

ضمنا به این نکته توجه کنید که تحلیل شما بر اساس هر نوع استراتژی تکنیکالی که باشد (اعم از پرایس اکشن، اسکالپ، استفاده از اندیکاتورهای معاملاتی و …) هیچ استفاده‌ای در زمان اعلام اخبار ندارد و بازار در آن زمان صرفا تحت تاثیر بعد فاندامنتال یا اساسی خود خواهد بود.

چطور می‌توان از چنین زمان‌هایی به بهترین شکل ممکن بهره ببریم؟

1- راهکار اول که چندان هم آسان نیست، آشنایی کامل یا جامع با بخش فاندامنتال بازار است که شامل خواندن و دنبال کردن تمام اخبار و تحلیل‌ها در مورد این بخش از طریق منابع معتبری همانند bloomberg , forex factory و… می‌شود تا بتوانید از آن در جهت تحلیل شخصی خودتان و پیشبینی این‌که بازار چه جهتی خواهد گرفت استفاده کنید.

اما پیشنهاد ما به شما راهکار دوم است که چنین دردسرهایی ندارد و بسیار ساده‌تر قابل اجراست:

2- استراتژی معاملاتی خود را به نوعی طراحی کنید که از هر روند ایجاد شده‌ای چه نزولی و چه صعودی، با سود خارج شوید!

بله! این امر امکان پذیر است و راهکار رسیدن به آن اجرای استراتژی زون ریکاوری (بازیابی محدوده – zone recovery) است.

چه اخباری بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهند؟

جدا از اخبار لحظه‌ای که میتواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد، یا اخباری که لزوما مدام پیش نمی‌آیند ولی تاثیر بسزایی در بازارهای مختلف و بخصوص مالی دارند (همانند شیوع کرونا و یا انتخابات ریاست جمهوری کشوری با اقتصاد قوی و… ) دسته‌ی دیگری از اخبار نیز وجود دارد که با دوره‌ای تعیین شده (عموما هر ماه) بازار را تحت تاثیر قرار می‌دهند. شما می‌توانید لیستی از این اخبار را در ادامه مشاهده کنید:

  1. نرخ بیکاری
  2.  نرخ اشتغال
  3.  تولید ناخالص داخلی GDP
  4.  تراز تجاری
  5.  شاخص بهای مصرف کننده یا CPI
  6.  شاخص بهای تولید کننده PPI
  7.  نرخ بهره بانکی
  8. شاخص خرید مدیران کارخانجات یا PMI
  9. تراز حساب تجاری
  10. مدعیان بیکاری

و اما چه کمکی از تیم ما برمی‌آید؟

پایگاه تخصصی ابزارهای معاملاتی بَفلو دو راهکار اساسی و ساده را برای بهره‌برداری از این شرایط به شما پیشنهاد می‌دهد:

1- اولین راهکار پیشنهادی ما استفاده از اندیکاتور Baflo Functional News Indicator است. شما با استفاده از این اندیکاتور هیچ نیازی به بررسی و دنبال کردن اخبار ندارید، چرا که این اندیکاتور با استفاده از الگوریتمی بسیار پیشرفته اخبار را از معتبرترین منابع جهانی گرفته و با توجه به درجه اهمیت، جفت ارز تحت تاثیر، forecast و previous روی چارت شما نشان می‌دهد. بدین ترتیب شما نیازی به بررسی هیچ چیزی به غیر از خود چارت متاتریدر خود ندارید.

لازم به دکر است که این فرایند به صورت کاملا امن بوده و از هیچگونه dll استفاده نمی‌کند.

2- همچنین شما می‌توانید از طریق لینک زیر رباتی مختص به خودتان را سفارش دهید که برای انجام معاملات از اخبار بازار فارکس استفاده می‌کند؛ به عنوان مثال، تمامی معاملات شما را در زمان‌های انتشار اخبار مهم ببندد و یا در زمان‌های اخبار مهم یا متوسط، از استراتژی زون ریکاوری (بازیابی محدوده – zone recovery) و یا استراتژی انتخابی شما استفاده کند.

[add_to_cart_url id="99"]

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!