این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

بنظر می‌رسد روند AUD/CHF رو به اتمام باشد، زیرا این جفت در حال تشکیل یک ته دوتایی (double bottom) می‌باشد که آماده ورود به بازی هست.

به نظر شما به زودی شاهد یک حرکت بزرگ خواهیم بود؟

بهتر است قبل از هر تصمیم عجولانه‌ای به این سطوح نگاه کنیم!

نمودار 4 ساعته AUD/CHF:

همانطور که در نمودار بالا می‌بینید، این جفت ارز فارکس چند تلاش ناموفق برای شکستن زیر ناحیه 0.5875 انجام داد.

در حال حاضر AUD/CHF مقاومت را کمی بالاتر از علامت روانی اصلی 0.6000 آزمایش می‌کند و شکستن بالای این خط گردن تایید می‌کند که یک رالی صعودی در شرف وقوع است.

در این صورت، قیمت می‌تواند به اندازه ارتفاع الگوی نمودار افزایش یابد؛ یعنی تقریبا 150 پیپ!

فقط مراقب باشید زیرا Stochastic در حال حاضر شرایط خرید بیش از حد یا فرسودگی را در بین خریداران نشان می‌دهد و پایین آمدن آن نشان می‌دهد که فروشندگان در حال بازگشت هستند و احتمالاً AUD/CHF را به پایین‌ترین سطح قبلی خود بازمی‌گردانند.

همچنین، 100 SMA هنوز زیر 200 SMA قرار دارد تا وجود وایب نزولی را تأیید کند. علاوه بر آن، این جفت توانسته است از نقطه عطف دینامیکی 200 SMA عبور کند که به همین دلیل این نقطه به عنوان یک سیگنال بیش از حد زود هنگام برای تغییر روند بشمار می‌رود.

در نهایت فراموش نکنید که هنگام تنظیم ورودی و خروجی، میانگین نوسانات روزانه AUD/CHF را بررسی کنید!

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!