این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

اگر در حال کار بر روی معاملات امروز خود هستید، نباید آنچه را که EUR/JPY و AUD/CHF به ما پیشکش می‌کنند را از دست بدهید!

بیایید نمودارهای 4 ساعته آنها را بررسی کنیم:

نمودار 4 ساعته AUD/CHF:

این نمودار در نگاه اول هم یک اصلاح روند خوب و ساده است. AUD/CHF کمی بالاتر از 0.6450 یعنی سطحی که در ژانویه به عنوان مقاومت عمل می‌کرد، درحال تثبیت شدن است.

این بار، 0.6450 با پشتیبانی از خط روند، اصلاح فیبوناچی 38.2 درصدی در اواخر ژانویه و پشتیبانی 100 SMA در بازه زمانی 4 ساعته را نیز همراه خود می‌بیند.

معامله خرید در سطوح فعلی نقطه ورود روند خوبی خواهد بود، به خصوص اگر AUD/CHF به بالاترین حد هفته گذشته یعنی نزدیک به محدوده 0.6550 بازگردد.

هنوز متقاعد نشده‌اید که AUD/CHF می تواند روند صعودی خود را افزایش دهد؟ در این صورت می‌توانید منتظر یک شکست در زیر خط روند و منطقه پشتیبانی SMA 100 باشید.

در نهایت فارغ از هر جهتی که معامله‌ می‌کنید، مطمئن شوید که بهترین پلن مدیریت ریسک را در برنامه خود جای داده‌اید تا بتوانید  یک روز دیگر هم معامله کنید!

نمودار 4 ساعته EUR/JPY:

دوست دارید یورو را قبل و بعد از رویداد امروز بانک مرکزی اروپا معامله کنید؟ پس ادامه این مطلب را از دست ندهید!

به نگاهی به EUR/JPY متوجه می‌شوید که نزدیک به مقاومت خط روندی است که از اواخر اکتبر 2022 شکسته نشده است.
آنچه نمودار امروز را جالب می‌کند این است که قیمت بالاتر از 200 SMA معامله می‌شود، چیزی که از زمان صعود تقلبی در دسامبر رخ نداده است.

آیا گاوهای یورو می‌توانند یک معکوس صعودی ایجاد کنند؟ EUR/JPY باید از مقاومت خط روند عبور کند و شاید برای حفظ یک شکست صعودی به یک متقاطع SMA صعودی نیاز داشته باشد.

با این حال، اگر معاملات بعدی برای EUR/JPY نزولی باشد، باید آماده باشید که این جفت به مناطق مورد علاقه قبلی خود یعنی سطوح 139.50 یا 137.50 بازگردد.

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!