این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

اگر مثل من به دنبال یک پولبک خوب هستید، این سطوح اصلاح روند را در AUD/JPY و USD/CHF از دست ندهید!

نمودار ساعتی USD/CHF:

نمودار اول یک پولبک نزولی ساده در نمودار ساعتی USD/CHF است.

آیا شانسی برای گرفتن یک پوزیشن فروش وجود دارد؟
این جفت ارز از ابتدای سال در داخل یک کانال نزولی با قله‌ها و دره‌های پایین‌تر حرکت کرده است و به نظر می‌رسد که آزمون مقاومت دیگری در راه داشته باشد.

ابزار فیب نشان می‌دهد که سطح 50% نزدیک به ناحیه مورد نظر کانال میانی در 0.9175 است، در حالی که سطح 61.8% به علامت روانی اصلی 0.9200 نزدیک‌تر است.

نقاط عطف پویا در مووینگ اوریج‌ها دقیقاً در بین این سطوح فیب قرار دارند و بدین ترتیب این محدوده را به مکانی مناسب برای فروشندگان تبدیل می‌کند. اگر هر یک از این‌ سطوح به عنوان مقاومت باقی بمانند، USD/CHF می‌تواند راه خود را به نوسان پایین ادامه دهد.

در یک کلام شاخص‌های فنی نشان می‌دهند که شانس کاهش ارزش این جفت ارز بیشتر است، زیرا Stochastic هم منعکس کننده شرایط خرید بیش از حد است؛ چرا که SMA 100 کمتر از SMA 200 است.

نمودار 4 ساعته AUD/JPY:

ما در نمودار دوم یک روند صعودی استرالیایی را داریم که در حال حاضر شروع هم شده است!

AUD/JPY در حال حاضر به سطح 38.2% فیبوناچی عقب‌نشینی کرده است، که اتفاقا با حمایت روانی اصلی 91.00 و حمایت پویا 100 SMA همزمان است.

اگر گاوهای AUD مشتاق شروع حملات خود در این نقطه باشند، این جفت ارز می‌تواند صعود نزدیک به علامت 93.00 یا بالای کانال صعودی که در بازه زمانی 4 ساعته خود مشاهده می‌شود را از سر بگیرد.

از سوی دیگر، یک اصلاح بزرگ‌تر هم می‌تواند به فیب 50% که نزدیک به علامت روان‌شناختی جزئی 90.50 و یا سطح 61.8% نزدیک‌تر به انتهای کانال کاهش یابد.

به هر حال، Stochastic می‌گوید که هنوز هم کمی فضا برای رفتن به سمت پایین وجود دارد، بنابراین ممکن است مقداری فشار نزولی وجود داشته باشد. فقط فراموش نکنید که 100 SMA با خیال راحت بالاتر از 200 SMA است تا نشان دهد که احتمال ادامه روند صعودی بیشتر از معکوس شدن آن است.

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!