این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

من دربین تمامی نمودارهای امروز، توجهم به برگشت‌ بالقوه در GBP/USD و اصلاح روند ساده در نمودار روزانه نقره جلب شده است.

اما آیا در این هفته شاهد نوسانات قیمتی بزرگ خواهیم بود؟

بیایید نگاهی به این نمودارها بیندازیم!

نمودار 4 ساعته GBP/USD:

همانطور که می‌بینید، ما در نمودار 4 ساعته، دو قله تازه شکل گرفته را داریم.

این جفت ارز فارکس هنوز خط گردن را روی علامت روانشناختی اصلی 1.1900 آزمایش و به زیر آن سقوط نکرده است تا تأیید کند که یک روند نزولی در پیش است.

اگر این اتفاق بیفتد، GBP/USD می‌تواند به همان ارتفاع شکل‌گیری سقوط کند که تقریباً 600 پیپ را شامل می‌شود. از طرف دیگر، اگر حمایت حفظ شود، قیمت می تواند به بالای 1.2500 بازگردد.

همچنین به نظر می‌رسد مووینگ اوریج‎‌ها در حال حاضر به نفع حرکت‌های صعودی باشند، زیرا SMA 100 بالاتر از SMA 200 است. علاوه بر این، Stochastic در حال فرو رفتن در منطقه فروش بیش از حد است تا نشان دهد که فشار نزولی در حال محو شدن است و خریداران به زودی می‌توانند بازار را تصاحب کنند.

نمودار روزانه نقره (XAG/USD):

امروز یک تحلیل تکنیکال برای معامله‌گران کالا داریم!

نقره اخیراً از چندین سطح مقاومت در منطقه 21-22 دلار عبور کرده است. قیمت از آن زمان از یک سقف قوی دیگر در نزدیکی 25 دلار عقبنشینی کرده و به سمت مناطق مورد علاقه که توسط ابزار Fib مشخص شده‌اند، رفته است.

از آن گذشته، این فلز گرانبها در حال آزمایش سطح اصلاحی 38.2% است که نزدیک به منطقه مقاومت قبلی در 22 دلار است.
یک اصلاح بزرگتر می‌تواند به فیب 50% برسد که با حمایت پویا در مووینگ اوریج‌ها یا سطح اصلاحی 61.8% نزدیک به 21 دلار مطابقت دارد.

Stochastic هنوز در حال حرکت به سمت پایین است، به این معنی که تا زمانی که شرایط فروش بیش از حد برآورده نشود، اصلاح می‌تواند ادامه یابد.

فقط فراموش نکنید که 100 SMA قبلاً یک متقاطع صعودی بالاتر از 200 SMA ایجاد کرده است تا نشان دهد که شانس به نفع جهش است!

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!