این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

باورتان می‌شود که به همین زودی به وسط هفته رسیده‌ایم؟

پس بیایید با بهره بردن از رسیدن به نواحی روند صعودی یا شکست EUR/USD و CHF/JPY، بر تمام خستگی که در این هفته نسیبمان شده غلبه کنیم؛ چرا که نمودارهای 4 ساعته این دو جفت ارز حرف‌های زیادی برای گفتن دارند!

نمودار 4 ساعته EUR/USD:

نمودار اول یک نمونه کتابی از روند پولبک برای EUR/USD را نشان می‌دهد.

این جفت ارز در منطقه 1.0700 پشتیبانی می‌شود که چندان هم جای تعجبی ندارد، زیرا سطح روان‌شناختی با اصلاح فیبوناچی 61.8 درصدی صعودی سال 2023، مقاومت کلیدی در دسامبر و حمایت کانال صعودی در زمان 4 ساعته مطابقت دارد!

اما EUR/USD قبل از اینکه فشاری از سمت خریداران ببیند، چقدر می‌تواند پایین بیاید؟

گاوهای یورو می‌توانند در اولین نشانه‌های حرکت بالای منطقه 1.0700 خرید کنند و بالاترین سطح قبلی یعنی 1.1000 نیز سطح خوبی برای هدف گذاری است؛ اما اگر کاتالیزور کافی برای افزایش قدرت یورو در برابر دلار وجود داشته باشد، می‌توانید هدف بالاتری نیز داشته باشید!

اگرچه قبل از خرید EUR/USD، باید توجه داشته باشید که قیمت همچنان زیر 200 SMA معامله می‌شود، آن هم در حالی که 100 SMA به اندازه کافی پایین می‌آید تا شکاف خود را نسبت به مووینگ اوریج بلندمدت کاهش دهد.

در انتها، پایان احتمالی یک روند را دور از ذهن نبینید، به خصوص اگر EUR/USD کاهش یابد و زیر حمایت کانالی که ما در حال تماشای آن هستیم باقی بماند!

نمودار 4 ساعته CHF/JPY:

فوریه ماه خوبی برای CHF/JPY بوده است، زیرا از یک الگوی کانال نزولی که از اواسط نوامبر وجود داشت، عبور کرد.
آیا ما به دنبال شکست حتمی هستیم؟ یا CHF/JPY به زودی روند نزولی خود را از سر خواهد گرفت؟

SMA های 100 و 200 به نفع گاوها هستند زیرا به یک کراس اوور صعودی احتمالی نزدیک‌تر می‌شوند.

در همین حال، اگر خرس‌های CHF/JPY نتوانند جفت را به زیر ناحیه مورد نظر بکشانند، سطح مقاومت قبلی 142.00 می‌تواند به حمایت تبدیل شود.

کندل‌های بعدی را از نزدیک تماشا کنید تا ببینید آیا CHF/JPY می‌تواند بالاتر از کانال باقی بماند و نشانه‌های بیشتری از بازگشت صعودی پایدار را نشان دهد یا خیر!

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!