این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

آیا به هفته‌ای با چندین حرکت بزرگ و نوسانات جذاب امیدوارید؟

پس تا دیر نشده سوار قطارهای طلا، GBP/NZD و CAD/JPY بشوید!

پس بیایید قبل از هرچیزی به این نقاط عطف بلندمدتی که در حال تماشای آن هستم نگاهی بیندازید:

نمودار هفتگی طلا (XAU/USD):

نمودار اول برای جویندگان طلاست!

به نظر می‌رسد که روند نزولی برای این فلز گرانبها در حال بازگشت است، چراکه قیمت در چارچوب زمانی هفتگی خود کانالی نزولی را تشکیل می‌دهد.

مقاومت محدوده 1900 دلار، رشد این فلز را کنترل کرد و طلا را در مسیر آزمایش مناطق حمایتی مجاور قرار داد.

با این تفاسیر فروشندگان ممکن است چشم خود را به منطقه مورد علاقه میان کانال یعنی 1750 دلار یا حتی پایین‌ترین نقطه کانال یعنی محدوده 1600 دلار دوخته باشند.

درهرحال شاخص‌های فنی حداقل در حال حاضر متفاوت به نظر می‌رسند.

Stochastic تقریباً در نیمه راه خود به سمت منطقه فروش بیش از حد است، که نشان می‌دهد خرس‌ها دست بالا را دارند و هنوز هم می‌توانند فروش را ادامه دهند.

از سوی دیگر، SMA 100 بالاتر از SMA 200 است، که نشان می‌دهد ممکن است همچنان هم فشار صعودی وجود داشته باشد.

علاوه بر آن، شکاف بین مووینگ اوریج‌ها در حال کاهش است تا حرکت صعودی کند شده و یک متقاطع نزولی بالقوه را منعکس کند.

فقط مراقب کندل‌های معکوس در وسط کانال و پشتیبانی پویا 100 SMA باشید تا در صورتی که گاوهای طلا تصمیم به حمله گرفتند، متوجه آن بشوید!

نمودار روزانه GBP/NZD:

در نمودار بعدی، الگوی مثلث نزولی داریم که در چارچوب زمانی روزانه GBP/NZD شکل می‌گیرد.

این جفت ارز در نهایت از سطح حمایت روانشناختی 1.8850 عقب‌نشینی کرد و ممکن است دوباره به سمت بالای مثلث حرکت کند.

Stochastic هنوز هم قبل از نشان دادن شرایط خرید بیش از حد، فضای بیشتری برای صعود دارد، بنابراین خریداران می‌توانند تا زمانی که نوسانگر به پایین برگردد، روند خود را ادامه دهند.

همچنین SMA 100 کمی بالاتر از SMA 200 قرار دارد تا نشان دهد که مسیر صعودی دارای کمترین مقاومت است. فقط کافیست این جفت ارز یکبار دیگر از این نقاط عطف پویا عبور کند تا تأیید کند که صعود بیشتری در طالع آن وجود دارد.

با این حال، اگر سقف کوتاه مدت باقی بماند و Stochastic شروع به حرکت به سمت پایین کند، ممکن است آزمایش دیگری برای حمایت مثلث انجام شود.

نمودار روزانه CAD/JPY:

اگر در مورد معامله بر اساس روندها کمی محافظه‌کارتر هستید، ممکن است شکست و آزمایش مجدد این جفت ارز بیشتر مورد توجه شما قرار گیرد!

CAD/JPY در اواخر سال گذشته تا حدود سطح روانی 102.50 سقوط کرد و اکنون به نظر می‌رسد که در میانه راه عقب‌نشینی به این منطقه مورد علاقه است.

ابزار کاربردی Fib نشان می‌دهد که این تحرکات با سطح 50٪ مطابقت دارد، که حتی ممکن است برای جذب فروشندگان بیشتر کافی باشد. علاوه بر آن، ناحیه پشتیبان سابق نیز با نقاط عطف پویا در مووینگ اوریج‌ها ردیف است!

SMA 100 فقط از زیر 200 SMA عبور کرد تا تأیید کند که حرکت نزولی در حال تثبیت است در حالی که به نظر می‌رسد Stochastic آماده حرکت به سمت پایین از منطقه بیش از حد خرید است.

اگر فروشندگان به زودی بازگردند، CAD/JPY می‌تواند افت را به سمت پایین و نزدیک به دسته 95.00 از سر بگیرد. یک اصلاحی بالاتر می‌تواند به 61.8% فیب نزدیک و به 104.50 برسد، در حالی که یک اصلاح سطحی ممکن است به سقف 38.2% Fib در 100.70 برسد.

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!