این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

در در نمودارهای ساعتی EUR/JPY و GBP/JPY سطوحی وجود دارد که ممکن است برای خریداران جذاب باشند:

نمودار یک ساعته EUR/JPY:

یک روند صعودی جدید در نمودار کوتاه‌مدت در حال شکل‌گیری است، زیرا قیمت در آستانه انجام سومین آزمایش خود از یک خط روند افزایشی جدید است!

EUR/JPY به منطقه مورد علاقه در منطقه 143.50-144.00 نزدیک می‌شود و من تلاقی بسیار قدرتمندی را در اینجا می‌بینم که نه تنها با سطوح اصلاحی فیبوناچی بین 50 تا 61.8 درصد مطابقت دارد، بلکه با پشتیبانی پویا در مووینگ اوریج‌ها نیز مطابقت دارد!

شاخص‌های فنی نیز نشان می‌دهند که شانس با صعود است. 100 SMA از 200 SMA عبور کرد تا نشان دهد که گاوها دست بالا را دارند در حالی که به نظر می‌رسد Stochastic آماده است تا به سمت بالاتر حرکت کند.

اگر نمی‌خواهید یک صعود احتمالی قدرتمند را از دست بدهید، یک معامله خرید می‌تواند گزینه خوبی باشد؛ اما اگر می‌خواهید محافظه‌کارانه‌تر باشید، می‌توانید منتظر نزول بیشتر در خط روند واقعی باشید.

نمودار یک ساعته GBP/JPY:

این روند در GBP/JPY برای مدتی طولانی‌ ادامه داشت، بنابراین ممکن است شانس بیشتری برای حفظ مجدد حمایت برای این جفت وجود داشته باشد.

قیمت فیب 50% را آزمایش می‌کند پس همچنان در حالت تصحیح است که اتفاقاً علاقه خریداران زیادی را جلب می‌کند.

یک اصلاح بزرگتر می‌تواند به سطح 61.8٪ برسد، که به نقطه عطف دینامیکی SMA 100 و خط روند صعودی در علامت روانی اصلی 163.00 نزدیک‌تر است.

مووینگ اوریج و Stochastic هم هر دو چراغ سبز را برای ادامه روند صعودی نشان می‌دهند.

SMA 100 با خیال راحت بالاتر از SMA 200 قرار دارد تا منعکس کننده حضور موج‌های صعودی باشد که از اواسط فوریه وجود داشته است.

در عین حال، Stochastic شروع به خروج از منطقه اشباع فروش کرده است تا تأیید کند که خریداران در حال بازگشت هستند در حالی که فروشندگان به  استراحت خود می‌پردازند.

اگر این سطوح حمایتی برای حفظ ضرر کافی باشد، GBP/JPY می‌تواند مسیر خود را به سمت نوسان در نزدیکی محدوده 166.00 و فراتر از آن باز کند!

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!