این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

بنظر می‌رسد طلا و GBP/USD در آستانه یک الگوی معکوس یا یکپارچه‌سازی باشند؛ در هر حل بیایید این نقاط عطف در حال آزمایش را بررسی کنیم:

نمودار یک‌ساعته GBP/USD:

نمودار اول این الگوی مثلث نزولی منظم در GBP/USD است.

این جفت ارز به پایین‌ترین سطح شکل‌گیری بازگشته است و خریدارانی را در منطقه حمایت 1.1925 پیدا می‌کند. اما قدم بعدی آن چیست؟

Stochastic نشان می‌دهد که ممکن است شاهد جهش دیگری به بالای مثلث باشیم که دقیقاً در اطراف علامت روانشناختی جزئی 1.2050 است. به هر حال، نوسانگر از منطقه اشباع فروش خارج می‌شود تا نشان دهد که خریداران دست بالا را دارند.

با این حال، مووینگ اوریج‌ نشان می‌دهد که فشار نزولی در حال اجرا است. این یا بدان معنی است که سطوح مقاومت باقی می‌ماند و یا اینکه احتمال شکست مثلث وجود دارد.

اگر مورد دوم اتفاق افتاد، خود را برای فروش که حداقل به اندازه ارتفاع الگوی نمودار یا تقریباً 300 پیپ است، آماده کنید.

نمودار یک‌ساعته طلا (XAU/USD):

آیا این یک الگوی سر و شانه معکوس است؟

اگر اینطور است، پس این فلز براق ممکن است از لغزش خود عقب‌نشینی کند!

طلا همچنان برای آزمایش مقاومت یقه در نزدیکی مرز 1850 دلار آماده می‌شود و یک شکست بالاتر می‌تواند تأیید کند که روند صعودی در دست اجراست؛ اگرچه شاخص‌های فنی در حال حاضر متفاوت به نظر می‌رسند.

Stochastic به سمت بالا حرکت می‌کند تا نشان دهد که حرکت صعودی وجود دارد، اما نوسانگر در حال نزدیک شدن به منطقه بیش از حد خرید است.

در همین حال، SMA 100 کمتر از SMA 200 است تا حالات نزولی را منعکس کند، اما شکاف بین اندیکاتورها در حال کاهش است تا به یک کراس اوور صعودی بالقوه اشاره کند.

همچنین توجه داشته باشید که طلا بالاتر از هر دو مووینگ اوریج معامله می‌شود، بنابراین این شاخص‌ها می‌توانند به عنوان حمایت پویا در نزول‌ها باقی بمانند.

اگر بدنبال نرخ موفقیت بیشتری هستید، بهتر است قبل از پرش در پوزیشن خرید، منتظر بمانید تا سیگنال‌ها هماهنگ شوند!

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!