این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

من شاهد تثبیتی نسبتا شدید در الگوی مثلث کوتاه مدت در نمودارهای EUR/JPY و USD/CAD هستم.

پس بیایید با بررسی دقیق‌تر آن‌ها برای سناریوهای مختلف بازار آماده باشیم!

نمودار یک ساعته EUR/JPY:

ابتدا بیایید این الگوی مثلث در روند صعودی EUR/JPY را بررسی کنیم.

این جفت در حال حاضر در حال آزمایش مقاومت مثلث بوده و هنوز تصمیم خود را برای جهش یا شکست نگرفته است.

شاخص‌های فنی در حال حاضر متفاوت به نظر می‌رسند، زیرا مووینگ اوریج‌ها حکایت از یک شکست بالقوه صعودی دارند. اگر این اتفاق بیفتد، EUR/JPY ممکن است برای یک صعود به اندازه تقریباً 200 پیپ آماده شود.

از سوی دیگر، Stochastic شرایط خرید بیش از حد را منعکس می‌کند، بنابراین نوسان به سمت پایین می‌تواند این جفت ارز را به سمت حمایت مثلث و نزدیک به 144.50 برگرداند.

نوسان‌های نزولی قوی‌تر حتی ممکن است منجر به خرابی روند شوند، اما حضور سطوح پشتیبانی دینامیک 100 SMA و 200 SMA در نزدیکی پایین الگو به استحکام آن به عنوان یک کف می‌افزاید.

فقط قبل از معامله به امید صعود، از شکل‌گیری کندل‌های سبز رنگ بلندی که بالای علامت روانی جزئی 145.50 بسته می‌شوند، مطمئن شوید.

نمودار یک ساعته USD/CAD:

نمودار بعدی یک الگوی مثلث متقارن منظم در نمودار ساعتی USD/CAD است.

در حالی که Stochastic در حال حرکت به سمت پایین است، قیمت از مقاومت عبور نمی‌کند، بنابراین ممکن است تا زمانی که مثلث نزدیک به نقطه عطف دینامیکی 200 SMA حمایت کند، نزول بیشتری ببینیم.

SMA 100 هنوز بالاتر از SMA 200 قرار دارد تا نشان دهد که مسیر دارای کمترین مقاومت، به سمت بالا است و احتمال حفظ حمایت بیشتر از شکسته شدن آن است.

در این صورت، ممکن است به زودی حرکتی دیگر به سمت مقاومت مثلث شروع شود. علاوه بر این، این جفت ارز در چند روز گذشته یک صعود بسیار ثابت و مستحکم را تجربه کرده است، بنابراین گاوها می‌توانند دست بالا را داشته باشد.

پس اگر روی روند صعودی حساب می‌کنید، چشمان خود را برای دیدن کندل‌های صعودی باز نگه دارید!

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!