این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

جفت‌های دلار اخیراً حرکات بزرگی داشتند، بنابراین من چشم خود را به عقب‌نشینی در USD/JPY و GBP/USD دوختم.

به نظر می‌رسد GBP/USD آماده آزمایش مجدد ناحیه پشتیبانی شکسته است؛ در حالی که ممکن است USD/JPY تصحیح کانال را در نظر داشته باشد.

نمودار یک‌ساعته GBP/USD:

اگر این جفت به منطقه حمایت قبلی در اطراف علامت روانشناختی جزئی 1.1950 بازگردد، ممکن است هنوز هم برای بهره‌برداری از عقب‌نشینی سریع آن فرصت داشته باشید.

اتفاقاً این محدوده مطابق با نقطه عطف دینامیک 50% Fib و 100 SMA است که می‌تواند فروشندگان بیشتری را جذب کند. اگر چنین باشد، GBP/USD می‌تواند افت را به سمت پایین و نزدیک به علامت 1.1800 یا پایین‌تر از سر بگیرد.

مووینگ اوریج‌ها در حال حاضر به ادامه این لغزش اشاره می‌کنند، اما به نظر می‌رسد Stochastic می‌گوید که اصلاح می‌تواند برای مدتی ادامه یابد؛ چراکه نوسانگر قبل از رسیدن به منطقه بیش از حد خرید، فضایی برای صعود دارد تا خستگی را در بین خریداران منعکس کند.

عقب‌نشینی بالاتر می‌تواند به فیب 61.8% در 1.1970 یا حتی به سد روانی اصلی 1.2000 برسد.

نمودار یک‌ساعته USD/JPY:

نمودار بعدی یک تنظیم ساده اصلاح روند در نمودار ساعتی USD/JPY است.

این جفت از اواخر فوریه در داخل یک کانال صعودی با قله‌ها و دره‌های بالاتر حرکت کرده است.

استفاده از ابزار Fib نشان می‌دهد که ناحیه حمایت نزدیک به 61.8% Fib و محدوده روانشناختی جزئی 136.50 است. برای تکمیل آن، این محدوده به پشتیبانی پویا در مووینگ اوریج نیز نزدیک است!

SMA 100 بالاتر از SMA 200 است تا تأیید کند که روند صعودی به احتمال زیاد از سر گرفته می‌شود تا اینکه معکوس شود، اگرچه این شکاف در حال کاهش است تا حرکت صعودی آهسته را منعکس کند.

در همین حال، Stochastic قبل از رسیدن به منطقه بیش از حد خرید، زمین زیادی برای پوشش دادن دارد تا نشان دهنده خستگی گاوها باشد.

اگر امیدوارید برای یک معامله خرید تأیید بیشتری دریافت کنید، مراقب کندل‌های معکوس در اطراف مناطق پشتیبانی باشید.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!