این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

امروز به دنبال معاملات دلاری بیشتری هستید؟ پس تحلیل تکنیکال امروز را از دست ندهید!

USD/CHF در حال آزمایش یک منطقه مورد علاقه اصلی است در حالی که به نظر می‌رسد نقره (XAG/USD) برای یک شکست آماده شده است.

نمودار یک‌ساعته USD/CHF:

نمی‌دانم متوجه شده‌اید یا خیر، اما USD/CHF از اواخر فوریه در محدوده رنچ ی145 پیپی معامله می‌شود.

معامله‌گران محدوده رنج، امروز شانس دیگری برای بهره‌برداری از این الگو دارند، زیرا USD/CHF در پشتیبانی محدوده 0.9290 قرار دارد. از این گذشته، این سطح در تمام ماه شکسته نشده است و Stochastic در بازه زمانی 1 ساعته، “افزایش فروش” را منعکس می‌کند.

خرید در سطوح فعلی نسبت ریسک خوبی را به همراه خواهد داشت، به خصوص اگر منطقه میان برد نزدیک 0.9360 یا ناحیه مقاومت محدوده نزدیک به 0.9425 را هدف قرار دهید.

اما در صورتی که بخواهید فروشنده این جفت ارز باشید ممکن است بخواهید قبل از اینکه مناطق مورد علاقه قبلی مانند 0.9250 یا 0.9225 را هدف بگیرید، منتظر یک شکست واضح در زیر یکپارچگی باشید.

نمودار یک‌ساعته نقره (XAG/USD):

نقره (XAG/USD) در محدوده 30 پیپ درست زیر 20.00 دلار تثبیت می‌شود!

اما چیزی که توجه من را در مورد این جفت ارز جلب می‌کند این است که نقره از اوایل فوریه حداقل سه بار به زیر ادغام رسیده است.

با توجه به اینکه 100 و 200 SMA همچنان پایین‌تر هستند، آیا ما به یک توقف درست قبل از ادامه روند نزولی نگاه می‌کنیم؟

فروش در بالای محدوده یا در اولین نشانه‌های شکست نزولی همچنان می‌تواند شما را در روند نزولی XAG/USD قرار دهد، به خصوص اگر این کالا دوباره به پایین‌ترین قیمت خود نزدیک به 18 دلار برسد.

هر چند عقب‌نشینی بالاتر را نیز دور از ذهن نمی‌بینم. XAG/USD ممکن است قبل از اینکه شاهد فشار نزولی پایدار باشیم، خریداران کافی برای رسیدن به SMA 100 و 200 SMA را پیدا کند.

در نهایت با هر باور و استراتژی که معامله کردید، مطمئن شوید که مدیریت ریسک را به خوبی پیاده کرده‌اید تا بتوانید یک روز دیگر هم معامله کنید!

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!