این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

دور ریسک‌پذیری امروز دارایی‌های ریسکی را در برابر دلار افزایش می‌دهد!

اما آیا این رشد منجر به افزایش روند صعودی کوتاه مدت GBP/USD می‌شود؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

  • امین ناصر، مدیر عامل شرکت آرامکوی سعودی انتظار دارد که به لطف بازگشایی چین و افزایش تقاضای سوخت جت، بازارهای نفت “به شدت متعادل” باقی بمانند.
  • در تلاشی برای جلوگیری از “هراس سپرده گذاران”، وزارت خزانه داری ایالات متحده، فدرال رزرو و شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC)؛ SVB و Signature Bank را به عنوان “ریسک سیستمیک” برای سیستم مالی تعیین کردند. این به مقامات این امکان را داد تا از روز دوشنبه تمام سپرده‌های بیمه نشده بانک‌ها را پوشش دهند.
  • فدرال رزرو برنامه اضطراری تامین مالی بانکی خود را اعلام کرد که به بانک‌ها کمک می‌کند تا نیازهای تمام سپرده گذاران خود را برآورده کنند.
  • گردشگری و هزینه‌های پس از تعطیلات به افزایش شاخص خدمات BusinessNZ نیوزلند از 54.7 به 55.8 در فوریه کمک کرد.
  • قیمت مواد غذایی نیوزلند از 10.3 درصد به 12 درصد در ماه فوریه افزایش یافت که سریع‌ترین افزایش از سال 1989 است.
  • طبق یک نظرسنجی تجاری، تولیدکنندگان بزرگ ژاپندر سه ماهه اول از 3.6- به 10.5- سقوط کرد، در حالی که غیرتولیدکنندگان نیز از 2.7 به 0.6 در همان دوره سقوط کردند.

اخبار پرایس اکشن:

معامله‌گران آسیایی در حال آماده شدن برای گسترش احساسات ضد دلاری روز جمعه بودند که مقامات مالی ایالات متحده وارد عمل شدند و اعلام کردند که تمام سپرده های SVB و Signature Bank را پوشش خواهند داد.

علاوه بر آن، فدرال رزرو همچنین یک برنامه وام دهی جدید را راه اندازی کرده است که به موسسات سپرده گذاری امکان می‌دهد از وثیقه (شامل خزانه داری ایالات متحده!) استفاده کنند و تا یک سال برای پوشش سپرده‌های مشتریان خود وام بگیرند.

جدای از تمامی این‌ها، اعلام امروز سرمایه‌گذاران را نیز بر آن داشت تا پیشبینی‌های افزایش نرخ بهره فدرال رزرو را از افزایش 50 واحدی در ماه مه به افزایش 25 واحدی و یا حتی ثابت ماندن آن تغییر دهند!

دلار آمریکا نزدیک به پایین‌ترین حد خود در ماه مارس معامله می‌شد، اما این اعلامیه آن را به قیمت‌های بسته شدن بازار در روز جمعه افزایش داد.

با این حال، ریسک پذیری بیشتر شده است، و اکنون دلار امن در برابر همتایان «خطرناک‌تر» خود به کاهش پیپ بازگشته است.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • ورود بازدیدکنندگان نیوزلند در ساعت 9:45 شب به وقت گرینویچ
  • احساسات مصرف کننده AU Westpac در ساعت 11:30 شب به وقت گرینویچ

نمودار 15 دقیقه‌ای GBP/USD:

دور جدید فروش دلار، GBP/USD را به بالاترین حد ماهانه در طول نشست آسیایی رساند.

این جفت ارز، قبل از اینکه به قیمت آزاد خود کاهش یابد؛ بالاتر از R1 استاندارد Pivot Point خود جهش کرد و 60 پیپ یا نیمی از ATR روزانه خود افزایش یافت.

آیا ما به عقب‌نشینی نگاه می‌کنیم که GBP/USD را به بالاترین سطح خود در روز بازگرداند؟

امروز هیچ انتشار داده سطح بالایی وجود ندارد، بنابراین پرایس اکشن GBP/USD احتمالاً به احساسات ریسک و موقعیت پیش از انتشار CPI ایالات متحده بستگی دارد.

به دنبال جهش از سطوح 1.2115 باشید که نزدیک به حمایت از خط روند اصلی، اصلاح فیبوناچی 50 درصدی صعود امروز و منطقه مورد علاقه در روز جمعه و معاملات جلسه امروز آسیا هستند.

گسترش معاملات پرریسک و ضد دلار امروزی می‌تواند GBP/USD را اگر نه به سطح 1.2200 R2 و ATR کامل، به بالاترین سطح روزانه 1.2140 برساند.

اما اگر معامله‌گران به قیمت‌گذاری در نرخ‌های بهره بالاتر از سوی فدرال رزرو برگردند، ممکن است این جفت ارز حمایت خط روند خود را به نفع آزمایش مجدد کف‌های امروزی نزدیک به قیمت‌های پایانی روز جمعه بشکند.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!