این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

به دنبال معامله‌ای خوب هستید اما نمی‌توانید بین روندها و محدوده رَنج‌ها تصمیم بگیرید؟

نگران نباشید چراکه من در تحلیل امروز هر دو مورد را تحت پوشش قرار دادم!

پس بیایید بدون اتلاف وقت نمودارهای امروز را بررسی کنیم.

نمودار 4 ساعته AUD/USD:

آیا می‌دانستید که AUD/USD از فوریه روند نزولی داشته است؟

این جفت در تمام این مدت نتوانسته که یک کانال نزولی را در بازه زمانی 4 ساعته بشکند!

معامله‌گران روند، زمانی که AUD/USD مجدداً مقاومت کانال را آزمایش می‌کند، شانس دیگری برای بهره‌برداری از این روند دارند.  لازم به ذکر است که این بار عقب‌نشینی با اصلاح فیبوناچی 50 درصدی نزولی ماه مارس مطابقت دارد.

فروش در سطوح فعلی نسبت ریسک مناسبی را به همراه خواهد داشت، به خصوص اگر استاپ‌های خود را دقیقاً بالاتر از اوج‌های هفته گذشته قرار دهید و کف‌های مارس را هدف قرار دهید.

هنوز هم متقاعد نشده‌اید که AUD/USD می‌تواند به ایجاد پایین‌ترین سطح ماهانه خود ادامه دهد؟ در این صورت می‌توانید برنامه‌های معاملاتی خود را حول یک شکست صعودی بچینید. فقط اطمینان حاصل کنید که استاپ خود را به اندازه کافی عریض قرار می‌دهید تا معامله‌هایتان توسط صعودهای تقلبی‌ متوقف نشوند!

نمودار 4 ساعته USD/CHF:

USD/CHF از محدوده روانشناختی 0.9100 بالاتر می‌رود. این مسئله حتی قبل از اینکه ببینید این سطح از ابتدای سال حداقل دو بار از این جفت حمایت کرده است، به اندازه کافی جذاب بنظر می‌رسد.

علاوه بر آن Stochastic در قلمرو “اشباع فروش” قرار دارد و بنظر می‌رسد از آن نیز بالاتر برود.

پیشنهاد می‌کنم کندل‌های بعدی را تماشا کنید تا ببینید آیا ناحیه 9100 برای یک روز دیگر به عنوان پشتیبان باقی می‌ماند یا خیر.

در هر صورت خرید در سطوح فعلی خوب به نظر می‌رسد، به خصوص اگر باور داشته باشید که USD/CHF به مقاومت میان رده 0.9250 یا شاید حتی به 0.9435 مارس بازمی‌گردد.

با این حال، اگر USD/CHF معاملات را به طور مداوم در زیر محدوده حمایت ادامه دهد، باید برای برنامه‌های معاملاتی برک‌آوت خود آماده باشید!

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!