این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

بنظر می‌رسد امروز روز معامله گران یورو باشد!

تصمیم بانک مرکزی اروپا به زودی اتخاذ می‌شود و افزایش دیگری در انتظار است.

اما آیا این به معنی صعود EUR/CHF خواهد بود؟

قبل از ادامه، من در تحلیل دیروز به مقاومت کانال نزولی AUD/NZD قبل از انتشار داده‌های سطح بالای نیوزلند و استرالیا پرداختم. حتماً بررسی کنید که آیا هنوز هم می‌توانید از این روند بهره ببرید یا خیر!

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • قیمت‌های تولیدکننده اصلی ایالات متحده در ماه فوریه 0.1 درصد در برابر افزایش 0.3 درصدی کاهش یافت، PPI اصلی به جای ثبت افزایش 0.4 درصدی ثابت ماند.
 • فروش عمده خرده فروشی ایالات متحده در ماه فوریه 0.4 درصد کاهش یافت در حالی که انتظارات کاهش 0.3 درصدی را داشت، در حالی که پیش از این از 3.0 درصد به 3.2 درصد ارتقاء یافت.
 • خرده فروشی اصلی ایالات متحده همانطور که انتظار می‌رفت در ماه فوریه 0.1٪ کاهش یافت، رقم قبلی از 2.3٪ به 2.4٪ افزایش یافت.
 • با کاهش قابل توجه سفارشات جدید، شاخص تولید ایالات متحده از 5.8- به 24.6- در مقایسه با 7.9- برآورد شده در ماه مارس کاهش یافت.
 • گلدمن ساکس احتمال رکود اقتصادی ایالات متحده را از 25 درصد به 35 درصد در اثر بحران بانکی بالقوه بر رشد افزایش داد.
 • اقتصاد نیوزلند در سه ماهه چهارم سال 2022 در مقایسه با کاهش رشد 0.2 درصدی تخمین زده شده، 0.6 درصد در هر سه ماه منقبض شد، در قرائت قبلی از 2.0 درصد به 1.7 درصد کاهش یافت.
 • سفارشات ماشین آلات اصلی ژاپن در ژانویه 9.5 درصد افزایش یافت در مقابل کاهش تخمینی از 1.6 درصد به 1.5 درصد.
 • کسری تجاری فوریه ژاپن از 1.82 تریلیون ین به 1.19 تریلیون ین در مقابل کسری تخمینی 1.46 تریلیون ین کاهش یافت، زیرا صادرات 4.4 درصد افزایش یافت در حالی که واردات 3.0 درصد کاهش یافت.
 • انتظارات تورمی MI استرالیا از 5.1% به 5.0% در فوریه کاهش یافت.
 • اشتغال استرالیا در ماه فوریه 64.6 هزار افزایش یافت در مقابل افزایش تخمینی 49.7 هزار نفر و کاهش 10.9 هزار نفری قبلی، نرخ بیکاری را از 3.7 درصد به 3.5 درصد در مقابل 3.6 درصد کاهش داد.
 • Credit Suisse تا 50 بیلیون CHF از SNB وام می گیرد و پیشنهادات مناقصه عمومی را برای اوراق بدهی اعلام می‌کند، زیرا بانک برای تقویت پیشگیرانه نقدینگی اقدام می‌کند.

اخبار پرایس اکشن:

پس از معاملات در محدوده رنجی بسیار باریک، نوسانات برای جفت فرانک در جلسات معاملاتی قبلی افزایش یافت، زمانی که عناوین مربوط به مشکلات کردیت سوئیس همچنان به ترس از سقوط بانکی دامن می‌زد.

با اعلام برنامه‌های مبنی بر افزایش پیشگیرانه نقدینگی از طریق استقراض از SNB و فروش عمومی برخی از اوراق بدهی خود، فروش در اواخر جلسه ایالات متحده و در ساعات اولیه بازار آسیا کاهش یافت.

این امر جفت فرانک را دوباره به محدوده رنج بازگرداند، و دلار نیوزلند بیشتر رشد خود را پس از چاپ داده‌های تولید ناخالص داخلی نیوزلند کاهش داد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • درخواست‌های اولیه بیکاری ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • شاخص فیلی فدرال آمریکا در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • بیانیه سیاست پولی بانک مرکزی اروپا در ساعت 1:15 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • کنفرانس مطبوعاتی بانک مرکزی اروپا در ساعت 1:45 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر امروز: EUR/CHF

من روی یک نوسان دیگر برای این جفت فرانک در اواخر امروز حساب می‌کنم، زیرا بانک مرکزی اروپا برای اعلام بیانیه سیاست پولی خود آماده می‌شود.

چندین مقام بانک مرکزی اروپا قبلاً خواستار تلاش‌های سخت‌گیرانه‌تر شده‌اند و به نیاز به انجام اقدامات بیشتر برای اطمینان از کنترل فشارهای تورمی اشاره کرده‌اند.

تحلیلگران نرخ بهره را 0.50 درصد افزایش داده‌اند، اما ناظران بازار ممکن است حتی چند اظهار نظر را دریافت کنند که اطمینان می‌دهد بخش مالی اروپا در میان ترس از ریزش بانک‌ها ناشی از سقوط SVB با ثبات است.

اگر اینطور باشد، ممکن است شاهد افزایش قیمت EUR/CHF باشیم، زیرا برای جلب توجه صعود بیشتر در اطراف منطقه مورد علاقه، درست بالای 0.9800، نوسان می‌کند.

اگر حمایت پابرجا بماند و بانک مرکزی اروپا خوش بین بماند، این جفت ارز می تواند از بالاترین سطح روز گذشته غبور کرده و به هدف صعودی بعدی در R1 (0.9930) از نقاط محوری استاندارد خود برسد.

حرکت صعودی پایدار ممکن است حتی آن را تا R2 برساند، اما همچنین شایان ذکر است که میانگین نوسان روزانه این جفت ارز 57.1 پیپ است.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!