این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

بهبود ریسک پذیری در بازار امروز دلار استرالیا را در سطح بالاتری قرار داد.

اما آیا AUD/USD می‌تواند از منطقه مقاومت درون هفته‌ای خود عبور کند؟

قبل از ادامه، من در تحلیل دیروز به احتمال روند صعودی برای EUR/CHF قبل از تصمیم سیاست بانک مرکزی اروپا پرداختم. حتماً بررسی کنید که آیا هنوز هم می‌توانید از این روند بهره ببرید یا خیر!

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • مسکن تک خانواری با 1.1 درصد شروع به کار کرد، مجوزهای ساختمانی 13.8 درصد در فوریه افزایش یافت که نشان دهنده این است که احتمالاً بازار مسکن در میان نرخ‌های بالاتر وام مسکن در حال ثبات است.
 • بازار کار ایالات متحده همچنان در تنگنا قرار دارد، زیرا ادعاهای اولیه بیکاری با 20 هزار کاهش (بیشترین میزان از ماه جولای) به 192 هزار نفر رسید و جهش هفته قبل را معکوس کرد.
 • شاخص تولید فدرال فیلادلفیا از 24.3- به 23.2- در ماه مارس بهبود یافت، اما به برآورد 15.6- نرسید و هفتمین شاخص منفی متوالی خود را ثبت کرد.
 • بانک مرکزی اروپا همانطور که انتظار می‌رفت نرخ بهره را 50 واحد افزایش داد و در آینده “وابسته به داده‌ها” پیش می‌رود.
 • بانک مرکزی اروپا گفت که از نزدیک “تنش‌های فعلی بازار” را زیر نظر دارد و “آماده پاسخگویی در صورت لزوم برای حفظ ثبات قیمت و ثبات مالی در منطقه یورو است.”
 • جانت یلن، وزیر خزانه داری ایالات متحده به قانونگذاران گفت که سیستم بانکی ایالات متحده “سالم” است، اما هشدار داد که تنها سپرده‌های بیمه نشده‌ای که قادر به ایجاد خطرات سیستمی هستند محافظت می‌شوند.
 • بانک منطقه‌ای First Republic Bank سی میلیارد دلار از گروهی از بانک‌های بزرگ ایالات متحده از جمله Bank of America، JP Morgan و Citi برای کمک به تثبیت پایگاه سپرده‌گذاران دریافت کرد.
 • در حالی که نشست عربستان و روسیه بازارها را آرام می‌کند، نفت روند کاهشی را پشت سر می‌گذارد.

اخبار پرایس اکشن:

فقدان کاتالیزورهای تازه، ارزهای اصلی را تا حدود اواسط جلسه آسیایی که ریسک پذیری بر سرفصل اخبار غالب بود، در محدوده‌های رنج نگه داشت.

بانک ملی سوئیس (SNB) به Credit Suisse کمک می‌کند و ایجاد یک بسته نجات توسط موسسات مالی ایالات متحده برای First Republic Bank ممکن است به حفظ حرکت صعودی برای دارایی‌های ریسکی مانند AUD، NZD، CAD، GBP و یورو کمک کرده باشد.

AUD به ویژه، جایگاه خود را به دست آورد و پیش از آغاز نشست اروپایی بسیاری از اوج‌های درون هفته‌ای خود را در مقابل همتایان اصلی خود بازیابی کرد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • انتشار نهایی CPI منطقه یورو در ساعت 10:00 صبح به وقت گرینویچ
 • تولید صنعتی ایالات متحده در ساعت 1:15 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • گزارش اولیه احساسات مصرف کننده UoM ایالات متحده در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر امروز: AUD/USD

AUD/USD از فضای ریسک پسند نهایت استفاده را برد و یکی از بزرگترین برندگان سشن آسیا امروز بود.

این جفت ارز روز را نزدیک به بالاترین سطح خود در ایالات متحده آغاز کرد و سپس کمی بیش از 80 پیپ (یا ATR کامل روزانه خود) افزایش یافت.

اما آیا AUD می‌تواند حرکت صعودی خود را حفظ کند؟

AUD/USD اکنون در 0.6710 تثبیت می‌شود که با R2 از نقاط محوری استاندارد خود در بازه زمانی 15 دقیقه مطابقت دارد.

مهمتر از آن، 0.6710 درست در اطراف سطوح مقاومت شکست ناپذیر این جفت در این هفته قرار دارد.

تنها با توجه به گزارش اولیه احساسات مصرف‌کننده UoM در ایالات متحده، می‌توانید به اینکه آیا معامله‌گران به قیمت‌گذاری بر اساس نگرانی‌های بانکی جهانی خود یا تسکین ادامه خواهند داد؛ پی ببرید.

تمرکز بر اقدامات سریع مقامات و سایر موسسات بانکی بزرگ می‌تواند AUD/USD را از ادغام فعلی آن کاهش دهد و آن را به سطوح 0.6740/0.6750 و نزدیک به R3 Pivot Point برساند.

اما اگر در چند ساعت آینده شاهد ریسک گریزی باشیم، AUD/USD می‌تواند به مناطق مورد علاقه قبلی 0.6680 یا 0.6660 برسد.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!