این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

با توجه به اینکه تعداد کمی از داده‌های اقتصادی سطح بالا در بازار وجود دارد، عملکرد قیمت امروز در بازار فارکس عمدتاً توسط احساسات بازار دیکته می‌شود.

اما آیا نگرانی‌های بانکی روند نزولی کوتاه مدت AUD/JPY را افزایش می‌دهد؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • نیل کشکاری، عضو FOMC: فدرال رزرو ریسک‌های رکود ناشی از آشفتگی اخیر بانکی را “بسیار بسیار دقیق” زیر نظر دارد و به این معنی است که فدرال رزرو به “اوج نرخ‌های” خود نزدیک شده است.
 • پوتین از توانایی روسیه برای انتقال سلاح‌های هسته‌ای تاکتیکی به بلاروس خبر داد.
 • در حالی که ایالات متحده یک گروه ناو هواپیمابر را به سمت پایگاه دریایی کره جنوبی به حرکت درآورد، کره شمالی دو موشک بالستیک کوتاه برد را به سمت آب‌های شرقی این کشور شلیک کرد.
 • FDIC: First Citizens BancShares Inc تمام وام‌ها و سپرده‌های SVB را خرید و در ازای آن، حقوق سهام FDIC را به ارزش 500 میلیون دلار اعطا کرد.
 • شاخص قیمت تولیدکننده خدمات ژاپن در ماه فوریه از 1.6 درصد به 1.8 درصد در سال افزایش یافت که سومین شتاب ماهانه گزارش است.
 • سود شرکت‌های صنعتی چین در دوره ژانویه تا فوریه به دلیل هزینه‌های بالا و تقاضای ناامیدکننده، 22.9 درصد نسبت به سال گذشته کاهش یافت.
 • بهبود انتظارات تجاری به افزایش شاخص آب و هوای تجاری Ifo آلمان از 91.1 به 93.3 در ماه مارس کمک کرد که بالاترین میزان از می 2022 است.

اخبار پرایس اکشن:

معامله گران سشن آسیایی هفته را با قیمت گذاری در بخش بانکی آغاز کردند.

این که سود صنعتی چین کاهش یابد و قیمت های تولیدکننده خدمات ژاپن شتاب بیشتری نشان دهد نیز کمکی به این روند نکرد.

با این حال، در آغاز سشن اروپا، زمانی که بازارها با احتیاط به سمت خوشبینی رفتند، پس از اعلام FDIC مبنی بر خرید شرکت First Citizen BancShares که تمام وام‌ها و سپرده‌های SVB را خریداری کرد، اوضاع به سمت پناهگاه امن تغییر کرد.

امید به مهار مشکلات بانکی، ین را به پایین‌ترین سطح روزانه خود کشاند، در حالی که پایین‌ترین سطح آسیایی به عنوان مقاومت درون روزی عمل می‌کند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • CBI انگلستان فروش را در ساعت 10:00 صبح به وقت گرینویچ
 • فرماندار BOE بیلی برای سخنرانی در ساعت 5:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • شاخص قیمت مغازه BRC بریتانیا در ساعت 11:01 شب به وقت گرینویچ
 • خرده فروشی AU در ساعت 12:30 صبح به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر امروز: AUD/JPY

AUD/JPY در تمدید صعود از اواخر هفته گذشته با مشکل مواجه است!

این جفت ارز در ناحیه 87.50 برای خود مقاومتی  پیدا کرد، که جای تعجب نیست زیرا سطح روانشناختی جزئی با سطح حمایت هفته گذشته، R1 از نقاط محوری استاندارد امروز و 61.8 درصد اصلاح فیبوناچی در نوسان هفته گذشته مطابقت دارد.

جدای از تمامی این‌ها این منطقه همچنین نزدیک به نیمه راه ATR روزانه AUD/JPY است.

در نهایت AUD/JPY در 87.00 پشتیبانی پیدا کرد.

اما چه بر سر این جفت ارز می‌آید؟

از طرفی، انتظار می‌رود فروش خرده‌فروشی استرالیا در جلسه آینده آسیایی رشد بسیار کمتری نسبت به ماه قبل داشته باشد.

مهمتر از آن، معامله‌گران در مورد وضعیت احتمالی سرایت بانکی محتاط هستند، حتی اگر مقامات و بازیگران اصلی بانک اقداماتی را برای محدود کردن سرریزهای ناشی از ورشکستگی‌های بانکی که تاکنون دیده‌ایم انجام داده‌اند.

در صورتی که داده‌های زیادی در دست نیست، احساس ریسک احتمالاً در معاملات بعدی و جلسات معاملاتی مشخص خواهد شد.

تمایل به ارزهای نسبتا امن مانند ین می‌توانند روند نزولی AUD/JPY را افزایش دهند و این جفت ارز را به مناطق حمایتی قبلی 86.50 یا 86.00 بکشانند.

اما اگر سیاستگذاران موفق شوند بازارها را به تعهد خود برای حمایت از بخش بانکی متقاعد کنند، آنگاه AUD/JPY ممکن است بالاتر از مقاومت خط روند خود برود.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!