این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

USD/JPY سیگنال خود را از بازدهی خزانه داری ایالات متحده گرفته است و دیروز صعود درون هفته‌ای خود را افزایش داد.

اما آیا روند نزولی کوتاه مدت برای این جفت پایان یافته است؟

قبل از ادامه، من در تحلیل دیروز به الگوی عقب نشینی روند در GBP/AUD را قبل از انتشار CPI استرالیا پرداختم. حتماً بررسی کنید که آیا هنوز هم می‌توانید از این روند بهره ببرید یا خیر!

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • اعتماد مصرف کننده CB ایالات متحده به طور غیرمنتظره‌ای از 103.4 به 104.2 در ماه مارس بهبود یافت، اما نشان داد که مصرف کنندگان هزینه‌های اختیاری خود از جمله هزینه‌های مربوط به سرگرمی، غذاخوری و… را کاهش داده‌اند.
 • قیمت خانه‌های تک خانواری در ایالات متحده در ژانویه 3.8 درصد سالانه افزایش یافت و با از سرگیری روند نزولی نرخ‌های وام مسکن، نهمین ماه متوالی کاهش خود را ثبت کرد.
 • کسری تجارت کالاهای ایالات متحده در ماه فوریه با 0.6 درصد افزایش یافت و به 91.6 میلیارد دلار رسید – بیشترین میزان از اکتبر – زیرا کاهش ارزش صادرات از کاهش ارزش واردات پیشی گرفت.
 • بازدهی خزانه داری ایالات متحده افزایش یافته و سود بخش فناوری را در طول جلسه ایالات متحده محدود کرده است.
 • تصمیم علی بابا برای تقسیم شرکت هلدینگ خود به شش گروه تجاری مختلف، به موضع سست‌تر چین در قبال بخش فناوری اشاره کرد و به افزایش ریسک پذیری در جلسه آسیایی کمک کرد.

اخبار پرایس اکشن:

ین امن به آرامی ارزش خود را در برابر همتایان اصلی خود در طول نشست آسیایی از دست داد.

هیچ کاتالیزور بزرگی برای این ضعف هماهنگ وجود ندارد، اما بازدهی بالاتر خزانه داری ایالات متحده ممکن است در قدرت USD/JPY و سایر همتایان ین به دنبال آن تاثیر داشته باشد.

در همین حال، اخبار مربوط به تقسیم شرکت هلدینگ علی بابا به شش گروه تجاری، بازارهای آسیایی را انرژی بخشید، زیرا اجازه چین برای این حرکت بخش فناوری چین را دلگرم کرده است.

JPY برخی از ضررهای خود را در برابر دلار استرالیا و NZD جبران کرده است، اما پناهگاه امن حتی پس از شروع نشست اروپایی همچنان به پایین‌ترین سطح خود در برابر سایرین ادامه می‌دهد.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • فرماندار BOE بیلی در ساعت 8:45 صبح به وقت گرینویچ در لندن سخنرانی خواهد کرد.
 • تأییدیه‌های وام مسکن بریتانیا و خالص وام‌های فردی در ساعت 8:30 صبح به وقت گرینویچ.
 • بیانیه فصلی کمیته سیاست مالی بریتانیا (FPC) و صورتجلسه در ساعت 9:30 صبح به وقت گرینویچ.
 • بولتن سه ماهه SNB در ساعت 1:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • ایالات متحده در انتظار فروش خانه در ساعت 2:00 GMT.
 • موجودی نفت خام EIA در ساعت 2:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
 • موافقت ساختمان NZ در ساعت 9:30 شب به وقت گرینویچ.
 • اعتماد تجاری NZ ANZ در ساعت 12:00 به وقت گرینویچ (30 مارس).

جفت ارز تحت نظر امروز: USD/JPY

بازدهی بالاتر خزانه داری ایالات متحده کمک کرده است که USD/JPY از سطح حمایت 130.50 درون هفته‌ای به قیمت 131.80 فعلی کاهش یابد.

جالب است بدانید که افزایش روز گذشته USD/JPY این جفت ارز را به بالای مقاومت خط روند که حداقل برای دو هفته ثابت بود، رساند.

اما آیا شکست دیروز به یک حرکت صعودی پایدار تبدیل خواهد شد؟

USD/JPY در حال حاضر برای شکستن از سطح روانی 132.00 که نزدیک به R2 استاندارد Pivot Point است، مشکل دارد.

اگر بازدهی خزانه داری ایالات متحده افزایش سود خود را امروز افزایش دهد، یا اگر ریسک پذیری بیش از دلار بر ین فشار بیاورد، USD/JPY می‌تواند به سمت نقاط عطف بالاتری مانند 130.50 حرکت کند. این یک حرکت ATR کامل را نشان می‌دهد.

اما اگر بازدهی خزانه داری کاهش یابد، یا اگر بازگشت ین در پایان ماه باعث افزایش تقاضا برای ین شود، USD/JPY می‌تواند به مقاومت خط روند شکسته بازگردد.

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!