این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

به دنبال ایده‌ای برای شروع هفته معاملاتی هستید؟

پس با من همراه باشید، چراکه تصمیم RBNZ درمورد سیاست‌های خود در اواخر هفته باعث شد تا نگاه دقیق‌تری به NZD/USD و روند صعودی آن در بازه زمانی 1 ساعته بیندازم.

نمودار یک‌ساعته NZD/USD:

همانطور که می‌بینید، این جفت در حال آزمایش مجدد حمایت از خط روند است که گاوها و خرس‌های NZD از اوایل ماه مارس به آن احترام گذاشته‎‌اند. علائه بر آن، سیگنال “فروش بیش از حد” Stochastic از ادامه روند احتمالی پشتیبانی می‌کند.

پس بیایید ببینیم که چه بلایی بر سر روند این هفته خواهد آمد.

بازارها شاهد آن بودند که RBNZ نرخ‌های خود را 25 واحد پایه افزایش داده و به 5.00 درصد رسانده است؛ و برخلاف RBA، RBNZ نگرانی‌های کمتری در این مورد نشان داده است. پس علیرغم انقباض غافلگیرکننده تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم، همچنان می‌توانیم شاهد یک سوگیری جنگ‌طلبانه از سوی بانک مرکزی باشیم.

در طرف دیگر معامله، معامله‌گران بیشتری در پایان چرخه افزایش نرخ بهره فدرال رزرو قیمت گذاری می‌کنند.

اگر اعداد و ارقام شگفت‌انگیز و قوی در بازار کار ایالات متحده را مشاهده نکنیم، روند ریسک‌پذیر و ضد دلار آمریکا در هفته گذشته می‌تواند ادامه یابد.

در این صورت می‌توانیم شاهد جهش NZD/USD از پشتیبانی کانال صعودی آن باشیم و مناطق مورد علاقه قبلی مانند 0.6250، 0.6270 یا 0.6300 را برای بار دیگر ببینیم.

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!