این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

بنظر می‌رسد که به لطف گاوهای دلار آمریکا، روند صعودی این ارز شروعی قوی داشته باشد.

اما آیا این می‌تواند برای حفظ فروش در NZD/USD کافی باشد؟

قبل از ادامه، من در تحلیل دیروز به به آزمون پشتیبانی کانال صعودی USD/JPY پرداختم. حتماً بررسی کنید که آیا هنوز هم می‌توانید از این روند بهره ببرید یا خیر!

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • ویلیامز، عضو FOMC توضیح می‌دهد که پویایی تورم پیچیده است و پیشبینی می‌کند که CPI سالانه در سال جاری به 3.75 درصد برسد قبل از اینکه تا سال 2025 به هدف 2 درصد کاهش یابد.
 • خرده‌فروشی BRC بریتانیا بدون تغییر 4.9 درصد نسبت به سال گذشته در مقابل بهبود پیشبینی‌شده به 5.1 درصد، نشان‌دهنده عدم تغییر در فروش در همان فروشگاه در سطح خرده‌فروشی در ماه مارس است.
 • شاخص تمایل مصرف کننده Westpac استرالیا از 0.0% به 9.4% در ماه آوریل بهبود یافت، زیرا پس از تصمیم RBA برای توقف افزایش نرخ بهره، اطمینان بالاتر رفت.
 • CPI سرفصل چین در ماه مارس از 1.0 درصد به 0.7 درصد در مقایسه با 1.0 درصد تخمین زده شده در سال گذشته کاهش یافت و به کندترین سرعت از سپتامبر 2021 رسید.
 • همانطور که انتظار می‌رفت، قیمت تولید کننده چین در ماه مارس 2.5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت و ششمین افت ماهانه متوالی خود را رقم زد.
 • استرالیا و چین در مورد برخی از مسائل تجاری به توافق رسیدند که احتمالاً منجر به کاهش محدودیت‌ها بر روی محصولات استرالیایی به ارزش 20 میلیارد دلار استرالیا می‌شود.
 • سفارشات اولیه ماشین آلات ژاپنی در ماه مارس 15.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت که به دنبال کاهش 10.7 درصدی قبلی بود.
 • اوئدا، فرماندار BOJ پیشنهاد می کند که افزایش اندک نرخ بهره ممکن است مشکل بزرگی برای بازارهای مالی نباشد، اما اقتصاد ژاپن هنوز در آن موقعیت برای انقباض قرار ندارد.
 • بانک کره نرخ‌های بهره را در حالت تعلیق نگه داشت و فشارهای تورمی کندتر را برای سه ماهه دوم پیشبینی کرد، اما اعضای هیئت مدیره امیدواری به کاهش نرخ بهره را کاهش دادند.

اخبار پرایس اکشن:

دلار آمریکا به دلیل امیدهای احیا شده به افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره بانک مرکزی در ماه مه از تقویت قوی برخوردار شد، اما در نهایت افزایش ریسک پذیری در جلسه آسیایی، این افزایش‌ها را بازگرداند.

اکثر سهام آسیایی در ناحیه سبز بسته شدند، زیرا ارقام پایین CPI و PPI از چین، معامله‌گران را امیدوار کرد که بانک‌های مرکزی به زودی چرخه‌های انقباضی خود را متوقف کنند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • سخنرانی اعضای FOMC، هولسبی، هارکر، و کشکاری در ساعت 5:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • سفارشات ماشین آلات اصلی ژاپنی و داده‌های PPI در ساعت 11:50 شب به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: NZD/USD

روند صعودی دلار در این هفته شروع قدرتمندی دارد و NZD/USD را زیر خط روند نزولی کوتاه مدت خود نگه می‌دارد.

این جفت در حال آزمایش مجدد این ناحیه مقاومتی است و بازگشت فشار فروش می‌تواند منجر به نزول به ناحیه حمایت بعدی در S1 (0.6190) و نزدیک به پایین‌ترین سطح روز قبل شود.

فشار فروش قوی‌تر حتی می‌تواند قیمت را در S2 (0.6160) به طبقه بعدی کاهش دهد.

فراموش نکنید که انتظار افزایش نرخ در ماه مه آن هم زمانی که بیشتر بازارهای اروپایی معاملات را پس از دوشنبه عید پاک از سر گرفتند، برای تقویت ارز آمریکا کافی بود.

از سوی دیگر، شکست بالای خط روند و نقطه محوری (0.6220) می‌تواند منجر به معکوس شدن روند نزولی شود. این می‌تواند NZD/USD را تا R1 (0.6250) و نزدیک به بالاترین قیمت روز قبل افزایش دهد.

به خاطر داشته باشید که این جفت به طور متوسط 70 پیپ در روز جابجا می‌شود، بنابراین هنگام تنظیم ورودی و خروجی این رقم را در نظر بگیرید!

 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!