این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

جفت ارز CAD/JPY در حال آزمایش بالاترین محدوده خود است، آن هم درست در زمانی که کانادا برای انتشار آخرین گزارش CPI خود آماده می‌شود.

از طرف دیگر دلار پس از رسیدن به پایین‌ترین سطح قابل توجه در هفته گذشته، مقداری افزایش یافته است.

اگر شما هم به دنبال فرصتی مناسب برای ترید هستید، تحلیل‌های امروز را از دست ندهید!

نمودار 4 ساعته CAD/JPY:

به لطف افزایش قیمت نفت خام و بهبود احساسات ریسک، CAD/JPY در چند هفته گذشته در حال کاهش بوده است.

در واقع، رالی دلار کانادا برای رساندن این جفت به بالاترین حد خود در بازه زمانی 4 ساعته خود، یعنی دقیقاً در حدود علامت روانی جزئی 100.50 که تا کنون به عنوان سقف در سال جاری حفظ شده است؛ کافی بود.

اما آیا فروشندگان قرار است دوباره از مقاومت دفاع کنند؟

Stochastic که چنین چیزی را نشان می‌دهد، زیرا نوسانگر شرایط خرید بیش از حد یا فرسودگی را در بین خریداران نشان می‌دهد.

من یک واگرایی نزولی جزئی نیز می‌بینم زیرا در حالی که قیمت به اوج‌های بالاتر رسیده، Stochastic به اوج‌های پایین‌تر رسیده است.

در این صورت، CAD/JPY می‌تواند از مقاومت عقب نشینی کند و به پایین محدوده در 95.50 یا حداقل تا منطقه مورد نظر در حدود 97.00-98.00 سقوط کند.

البته سرنوشت این جفت می‌تواند به نتیجه گزارش CPI کانادا خلاصه شود، زیرا این ارقام می‌توانند لحن سوگیری سیاست BOC را در ماه‌های آینده تعیین کنند.

تحلیلگران انتظار دارند که در ماه مارس شاهد افزایش اندک CPI و رسیدن آن از 0.4 درصد ماهانه به 0.6 درصد باشیم، اما شایان ذکر است که دو گزارش گذشته نتایج ضعیف‌تر از حد انتظار را نشان دادند.

نمودار 4 ساعته USD/CHF:

USD/CHF هفته گذشته تا کف 0.8875 پایین آمد و به نظر می‌رسد که گاوهای کافی برای رساندن این جفت ارز به زیر محدوده 0.9000 وجود داشته است.

اما از بخت بد گاوها، دسته روانشناختی 0.9000 با اصلاح فیبوناچی 50 درصدی نزولی هفته گذشته نیز مطابقت دارد.

علاوه بر آن، این محدوده به مقاومت خط روندی نزدیک است که از اوایل ماه مارس وجود داشته است، که دقیقا همان چیزی است که گاوهای این جفت ارز در زمانی که Stochastic واگرایی نزولی را نشان می‌دهد، نمی‌خواهند.

اما آیا این بدان معناست که USD/CHF روند نزولی چند هفته‌ای خود را ادامه خواهد داد؟

خرس‌های دلار می‌توانند از روند نزولی 4 ساعته استفاده کنند و در اولین نشانه‌های فشار نزولی، پوزیشن‌های فروش خود را باز کنند. کف‌های هفته گذشته می‌توانند به عنوان اهداف اولیه عمل کنند، اما اگر شتاب فروش کافی وجود داشته باشد، می‌توانید کف‌های ماهانه جدید را نیز هدف قرار دهید.

در همین حال، گاوهای USD می‌توانند از روند صعودی این هفته استفاده کنند و مقداری USD/CHF بخرند تا زمانی که واقعاً به خط روند و مناطق مقاومت فیبوناچی 61.8٪ برسد. حتی می‌توانید در صورت مشاهده حرکت صعودی کافی، خرید بر روی یک شکست صعودی را در نیز نظر بگیرید!

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!