این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

این جفت ارز همچنان در بالای خط روند صعودی کوتاه مدت خود قرار دارد و به نظر می‌رسد که PMI منطقه یورو ممکن است نوسانات صعودی جدیدی را آغاز کند.

تحلیلگران انتظار دارند که بهبودهای جزئی در بخش‌های تولیدی آلمان و فرانسه مشاهده شود و در مقابل، اقتصاد ایالات متحده قرار است کاهش در فعالیت‌های تولیدی و خدماتی را در ماه آوریل گزارش کند.

اما سوال اصلی این است که در صورت وقوع این اتفاقات، EUR/USD چقدر می‎‌تواند بالاتر برود؟

نمودار یک‌ساعته EUR/USD:

این جفت در آخرین آزمایش حمایت از خط روند، کف‌های بالاتری را تشکیل داده است که نشان می‌دهد حرکت صعودی در حال آماده سازی است.

با این حال، قیمت در حال حاضر در یک الگوی نگه‌داری گیر کرده است، بنابراین ممکن است برای تشویق خریداران بیشتر به ورود به بازار، یک شکست بالاتر مورد نیاز باشد.

من منتظر یک حرکت بالای 1.1000 به عنوان تأییدی برای حمله گاوها به بازار هستم که می‌تواند برای بالا بردن EUR/USD تا 1.1075 و حتی بالاتر از آن به اندازه کافی باشد.

توجه داشته باشید که شاخص‌های فنی نیز حکایت از ادامه روند صعودی دارند.

SMA 100 بالاتر از SMA 200 است تا تأیید کند که سطوح پشتیبانی بیشتر از آنکه احتمال داشته باشد بشکند، باقی می‌ماند. همچنین، Stochastic قبل از انعکاس خستگی در بین خریداران، فضایی برای صعود دارد.

از طرف دیگر شکستن زیر منطقه مورد علاقه و 61.8٪ فیب این حرکت صعودی را باطل می‌کند، زیرا ممکن است نشان دهد که یک معکوس در کار است.

اگر PMI های منطقه یورو ناامید کننده باشند و/یا داده‌های ایالات متحده به شکل شگفت انگیزی خوب باشند، ممکن است این شکست را رقم بزند، بنابراین مراقب آن گزارش‌ها باشید.

فراموش نکنید که EUR/USD به طور متوسط 83.6 پیپ در روز حرکت می‌کند، بنابراین یک گوزیشن خرید بالای 1.1000 و هدف از 1.0750 گذشته در همین محدوده خواهد بود. همچنین، توقف ضرر زیر 1.0930 می‌تواند حداقل بازده ریسک 1:1 را برای این تنظیم ایجاد کند.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!