این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

شاخص نزولی فیلی فدرال رزرو آمریکا، ارز این کشور را در برابر بیشتر همتایان خود در سشن قبلی پایین آورد.

اما آیا انتشار PMI بریتانیا می‌تواند باعث افزایش قیمت GBP/USD در امروز شود؟

قبل از ادامه، من در تحلیل تکنیکال امروز به احتمال عقب نشینی صعودی نزدک در بازه زمانی 4 ساعته پرداختم. پیشنهاد می‌کنم حتماً آن را بررسی کنید!

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا تاکید می‌کند که تورم بسیار قوی است و بانک مرکزی باید تمام تلاش خود را برای کنترل فشار قیمت‌ها و رسیدن به هدف 2 درصد انجام دهد.
 • ادعاهای اولیه بیکاری در ایالات متحده به 245 هزار رسید که بالاتر از رقم پیشبینی شده 240 هزار نفر بود و سومین غافلگیری متوالی هفتگی را رقم زد.
 • شاخص فیلی فدرال رزرو از 23.2- به 31.3- در آوریل در مقایسه با بهبود تخمینی به 19.1- سقوط کرد و به پایین‌ترین حد خود از ماه می 2020 رسید زیرا فشارهای قیمتی افزایش یافت.
 • فروش خانه‌های موجود در ایالات متحده با 2.4% کاهش از 4.55 میلیون به 4.44 میلیون در مقابل رقم پیشبینی شده 4.50 میلیون در مارس کاهش یافت.
 • مستر، مسئول FOMC ارزیابی کرد که تورم بسیار بالا باقی می‌ماند و فدرال رزرو کار بیشتری برای انجام دادن دارد و احتمالاً نیاز به افزایش بیش از 5 درصد و حفظ نرخ‌ها برای مدتی وجود دارد.
 • PMI تولید فلش ژاپنی از 49.2 به 49.5 در آوریل بالاتر رفت تا نشان دهنده سرعت کندتر انقباض صنعت در مقابل افزایش تخمینی به 49.9 باشد.

اخبار پرایس اکشن:

پس از شروع قدرتمند در ساعات بازار آسیا، دلار ایالات متحده به آرامی سودهای اخیر خود را، به خصوص پس از انتشار شاخص فیلی فدرال رزرو، بازگرداند.

همانطور که به نظر می‌رسید، این گزارش بر احتمال رو به رشد بودن رکود اقتصادی ایالات متحده تاکید می‌کند.

با این حال، ارز ایالات متحده موفق شد در برابر دلار نیوزلند و کانادا بالاتر رود، زیرا جریان‌های ریسک ناشی از فروش تسلا بر کالاها و ارزهای با بازده بالاتر در اواخر روز تاثیر گذاشت.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی:

 • PMI تولید و خدمات فلاش فرانسوی در ساعت 7:15 صبح به وقت گرینویچ
 • PMI تولید و خدمات فلش آلمانی در ساعت 7:30 صبح به وقت گرینویچ
 • PMI تولید و خدمات فلش منطقه یورو در ساعت 8:00 صبح به وقت گرینویچ
 • PMI تولید و خدمات فلاش در بریتانیا در ساعت 8:30 صبح به وقت گرینویچ
 • سرفصل کانادا و خرده فروشی اصلی در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
 • PMI تولید و خدمات فلاش در ایالات متحده در ساعت 1:45 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: GBP/USD

زمانی که شاخص فیلی فدرال آمریکا چاپ شد، دلار آمریکا برای حفظ سود خود تلاش کرد و باعث شد GBP/USD از بالای محدوده کوتاه مدت خود عقب نشینی کند.

قیمت در حوالی وسط الگوی تثبیت خود، که دقیقاً در اطراف نقطه محوری (1.2440) قرار دارد، در حال انتظار برای کاتالیزورهای بزرگ بعدی است.

از شانس خوش معامله گران پوند، ما به زودی گزارش PMI بریتانیا را دریافت می‌کنیم. تحلیلگران انتظار برخی بهبودها را دارند، بنابراین GBP/USD ممکن است دوباره به مقاومت محدوده خود در نزدیکی R1 (1.2470) بازگردد.

اگر ارقام واقعی ناامید کننده باشند و فشار نزولی ادامه یابد، این جفت می‌تواند به پایین‌ترین محدوده که با S1 (1.2410) همخوانی دارد، سقوط کند.

فراموش نکنید که ایالات متحده نیز قرائت PMI را در دستور کار خود دارد، بنابراین حرکت دلار ممکن است محدود باشد.

علاوه بر آن، مجموعه دیگری از شگفتی‌های منفی می‌تواند باعث شکست مستطیل صعودی شود و GBP/USD را تا R2 در دسته 1.2500 بعدی برساند.

 
 

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!