این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

EUR/USD درنمودار یک‌ساعته خود اوج‌های پایین‌تر و کف‌های بالاتری ساخته تا الگوی مثلثی تشکیل دهد که ممکن است به زودی خود را برای شکست آماده کند.

از طرفی نگرانی‌های مربوط به رکود در ایالات متحده باعث شد تا معامله‌گران از انتظارات سختگیرانه فدرال رزرو خود عقب‌نشینی کنندو در همین حال رئیس جدید بانک ژاپن (BOJ) کازوئو اوئدا در حال اشاره به این موضوع است که او و تیمش آماده‌اند تا برنامه کنترل منحنی بازده (YCC) خود را تغییر دهند.

پس بیایید تا نگاهی دقیق‌تر به نمودارهای این دو جفت ارز بیاندازیم.

نمودار یک‌ساعته EUR/USD:

در حالی که شاخص‌های فنی به جهش اشاره می‌کنند؛ قیمت در فاصله قابل توجهی از پایین مثلث در بالای 1.0950 قرار دارد.

برای مثال، 100 SMA به تازگی از 200 SMA عبور کرده است تا نشان دهد که احتمال حفظ پشتیبانی بیشتر از شکسته شدن آن است. در همان زمان، Stochastic شروع به حرکت بالاتر از منطقه اشباع فروش کرده است.

من مقدار کمی واگرایی صعودی می‌بینم، زیرا نوسانگر از 19 آوریل به پایین‌ترین حد خود رسیده است در حالی که EUR/USD در آن زمان پایین‌تر بود.

در این صورت، این جفت ممکن است همچنان در انتظار یک حمایت جهشی دیگر باشد و چشم خود را به مقاومت مثلث در سطح روانشناختی جزئی 1.1050 بدوزد.

در حالی که در چند جلسه معاملاتی گذشته دلار آمریکا با شدت زیادی فروخته شده است، ممکن است در طول انتشار گزارش سفارشات کالاهای بادوام در ماه مارس ایالات متحده، کمی تسکین پیدا کند.

تحلیلگران بهبود این داده‌ها را پیشبینی می‌کنند، به طوری که پس از رکود 1.0 درصدی قبلی، این رقم در ماه به ماه 0.7 درصد افزایش خواهد یافت. با این حال، نسخه اصلی گزارش ممکن است کاهش 0.2 درصدی را در مقایسه با کاهش 0.1 درصدی قبلی داشته باشد.

حتی اگر ارقام واقعی قوی به نظر برسند، معامله‌گران دلار ممکن است چندان مشتاق نباشند که پیش از انتشار GDP پیشروی ایالات متحده در اواخر این هفته، جهش‌های بزرگی ایجاد کنند. به هر حال، ارقام رشد آهسته‌ای مورد انتظار هستند که احتمالاً امیدها برای انقباض بیشتر فدرال رزرو برای بقیه سال را کاهش می‌دهد.

فراموش نکنید که EUR/USD به طور متوسط تقریباً 80 پیپ در روز حرکت می‌کند، بنابراین یک جهش از ناحیه 1.0975 تا بالای مثلث 1.1050 در محدوده معمول آن خواهد بود.

نمودار یک‌ساعته USD/JPY:

تغییرات در انتظارات سیاست پولی ایالات متحده و ژاپن احتمالاً دلیل اصلی رد شدن USD/JPY در منطقه 135.00 بوده است.

در واقع، USD/JPY اکنون نزدیک‌تر به 133.50 معامله می‌شود، که به پشتیبان خط روند 1 ساعته که از اواخر مارس وجود داشته است، نزدیک‌تر است.

جدای از آن، این ناحیه با منطقه مقاومت در اوایل آوریل و عقب‌نشینی فیبوناچی 50 درصدی صعود هفته گذشته نیز مطابقت دارد.

اما کاهش دلار در برابر ین تا کجا پیش می‌رود؟

من هنوز هم یک معکوس در اواسط هفته را دور از ذهن نمی‌بینم.

اگر گزارش درآمدهای این هفته شگفت‌انگیز باشد، یا اگر شاخص CPI اصلی توکیو به گونه‌ای باشد که به نظر نرسد از تعصب سیاست پولی سخت‌تر حمایت کند، USD/JPY می‌تواند روند صعودی ماه آوریل خود را حفظ کند.

اما تا زمانی که شاهد تغییرات کاتالیزوری در جلسات معاملاتی بعدی نباشیم، USD/JPY به احتمال زیاد روند نزولی درون هفته‌ای خود را ادامه خواهد داد.

در این صورت USD/JPY می‌تواند به زیر سطح حمایت خط روند خود برسد و مناطق مورد علاقه مانند 133.00 یا 132.75 را برای یک بار دیگر بررسی کند.

در هر صورت پیشنهاد می‌کنم منتظر یک شکست روند واضح باشید و نقاط عطفی که ما علامت گذاری کرده‌ایم را هدف قرار دهید.

همچنین به نوسانات متوسط USD/JPY توجه کنید تا خیلی زود از معاملات خود حذف نشوید!

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!