این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

USD/CHF از اواسط ماه مارس در یک خط روند نزولی نوسان کرد، تا اینکه دو هفته پیش، تعداد کافی گاوهای نر برای دفاع از سطح 0.8860 ظاهر شدند و اکنون این جفت یک مثلث نزولی در بازه زمانی 1 ساعته تشکیل داده است.

نمودار یک‌ساعته USD/CHF:

احتمالاً سرنوشت این جفت به نحوه واکنش معامله‌گران به گزارش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده بستگی دارد.

بازارها در حال حاضر انتظار دارند که رشد ایالات متحده در سه ماهه اول 2023 به 2.0 درصد برسد که کمی کندتر از رشد 2.6 درصدی در سه ماهه چهارم است.

با این حال، GDPNow فدرال رزرو آتلانتا که تخمینی جاری از رشد تولید ناخالص داخلی واقعی بر اساس داده‌های اقتصادی موجود است، تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه اول را تا 26 آوریل 1.1 درصد می‌بیند؛ که از آن چیزی که تحلیلگران انتظار دارند کمتر است!

از آن گذشته، سرمایه گذاران همچنان نگرانی‌های بابت بخش بانکی و سقف بدهی دارند.

اگر گزارش تولید ناخالص داخلی ایالات متحده امروز به همان اندازه ضعیف باشد که ردیاب GDPNow نشان می‌دهد، آنگاه دلار ممکن است صعودهای خود را در کل و از جمله در مقابل CHF از دست بدهد.

معامله‌گران USD/CHF می‌توانند نشانه‌هایی را از خط روند و ناحیه مقاومت 100 SMA بگیرند و جفت را به پایین‌ترین قیمت آوریل 0.8860 بکشانند و یا حتی کف‌های ماهانه جدیدی را ایجاد کنند.

USD/CHF میانگین نوسان روزانه حدود 65 پیپ دارد، بنابراین سفر به 0.8860 در صورت افت تولید ناخالص داخلی بسیار آسان خواهد بود.

فروشندگانی که انتظار کاهش بیشتر دلار را دارند، می‌توانند در سطوح فعلی وارد معامله شده و توقف‌هایی را درست بالاتر از خط روند قرار دهند و سپس پایین‌ترین سطوح قبلی را هدف بگیرند.

در مورد فروش دلار این روزها خیلی مطمئن نیستید؟ در این صورت می‌توانید قبل از اینکه روند نزولی USD/CHF را در نظر بگیرید، برای یک شکست واضح در زیر حمایت مثلث صبر کنید.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!