این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

تصمیم BOE در دستور کار این هفته قرار گرفته و ما ممکن است حتی پس از افزایش نرخ‌ها نیز شاهد افزایش سود باشیم.

اگر اینطور شود، ممکن است پوند برای کاهش در برابر دلار نیوزلند آماده شود، به خصوص اگر نیوزلند افزایشی در انتظارات تورمی داشته باشد.

آیا شما هم فکر می‌کنید این مسئله برای تحریک روند نزولی GBP/NZD کافی است؟

نمودار 4 ساعته GBP/NZD:

پس از مشاهده دوری دیگر از شاخص‌های CPI قوی‌تر از حد انتظار، بانک مرکزی بریتانیا ممکن است چاره‌ای جز افزایش 0.25 درصدی مجدد نرخ بهره نداشته باشد.

اما اگر سیاستگذاران اعلام کنند که به دنبال توقف چرخه انقباض خود هستند، ممکن است شاهد باشیم که پوند بیشتر رشد اخیر خود را کاهش دهد.

GBP/NZD از قبل یک الگوی سر و شانه در چارچوب زمانی 4 ساعته خود ایجاد کرده است تا اشاره کند که امکان برگشت وجود دارد.

البته این جفت هنوز به زیر خط حمایت یقه در علامت کلیدی 2.0000 نرسیده تا فروش خود را تایید کند؛ اما اگر این اتفاق بیفتد، قیمت می‌تواند تقریباً به اندازه ارتفاع الگوی نمودار یا 400 پیپ کاهش یابد.

با این حال، شاخص‌های فنی هنوز چندان متقاعد کننده بنظر نمی‌رسند، زیرا 100 SMA همچنان بالاتر از SMA 200 است تا حرکت صعودی را منعکس کند. از طرف دیگر، Stochastic از منطقه اشباع فروش بالاتر می‌رود تا نشان دهد که خریداران دوباره دست بالا را به دست می‌آورند.

من چشم خود را به وقفه زیر حمایت دینامیک 200 SMA که اتفاقاً با خط گردن نیز همخوانی دارد، می‌دوزم؛ زیرا این همان ناحیه‌ای است که سیگنال اولیه تغییر در حرکت را نشان می‌دهد.

در نهایت حواستان باشد که GBP/NZD به طور متوسط 156 پیپ در روز جابه‌جا می‌شود!

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!