این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

EUR/USD در یک الگوی محدوده رنج بسیار واضح قرار دارد؛ اما آیا این محدوده برای یک روز دیگر باقی می‌ماند؟ یا در معاملات بعدی شاهد شکست آن خواهیم بود؟

نمودار یک‌ساعته EUR/USD:

اگر نمودار 1 ساعته خود را کمی کوچک‌تر کنید، می‌توانید ببینید که EUR/USD از پایین‌ترین سطح 1.0530 خود در ماه مارس فاصله زیادی گرفته است.

اما این جفت در نهایت روند صعودی خود را متوقف کرد و اکنون بین مناطق حمایت 1.0940 و مقاومت 1.1075 معامله می‌شود.

چیزی که نمودار امروز EUR/USD را جالب می‌کند این است که این جفت به تازگی از محدوده پشتیبانی خارج شده است و به نظر می‌رسد که در راه رسیدن به سطح روانی 1.1000 در نزدیکی وسط محدوده رنج و SMA 100 و 200 SMA است.

خرید در سطوح فعلی، نسبت ریسک خوبی به همراه خواهد داشت، به خصوص اگر استاپ خود را درست زیر محدوده حمایتی قرار دهید و سطوح مقاومت میانه محدوده و یا حتی سقف محدوده را هدف قرار دهید.

تمایلی به خرید یورو در برابر دلار ندارید؟

در این صورت می‌توانید از Stochastic نشانه‌هایی بگیرید و به محض اینکه دیدید نوسان‌گر از منطقه «اشباع خرید» پایین‌تر می‌آید،  حمایت 1.0940 را هدف فروش خود قرار دهید.

در نهایت، هر جهتی را که برای معامله انتخاب می‌کنید، مطمئن شوید که نوسانات متوسط EUR/USD را در نظر داشته باشید و در تصمیم‌گیری‌هایتان از برنامه معاملاتی خود پیروی می‌کنید!

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!