این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

به دنبال ایده‌ای برای ترید امروز هستید؟

پس بیایید نگاهی به نمودار طلا که در حال حاضر در نزدیکی منطقه حمایت کلیدی روند است، بیندازیم.

نمودار 4 ساعته طلا (XAU/USD):

اگر مدتی است که قیمت طلا را تماشا کرده‌اید، می‌دانید که از اواسط ماه مارس که XAU/USD از سطح 1810 دلار خارج شد، درحال تحقیر دلار آمریکا بوده است.

در واقع، XAU/USD از اواخر ماه مارس در داخل یک کانال صعودی قابل مشاهده معامله می‌شود.

آیا معامله‌گران طلا می‌توانند جشن را در چند روز آینده ادامه دهند؟

XAU/USD به دستگیره روانشناختی 2000 دلاری نزدیک می‌شود که با SMA 100 و 200 SMA نمودار 4 ساعته و اصلاح فیبوناچی 61.8 درصدی صعود ماه می مطابقت دارد. همچنین خیلی دور از انتهای کانالی که ما مشاهده کرده‌ایم نیست.

سپس واگرایی صعودی در بازه زمانی 4 ساعته وجود دارد زیرا Stochastic به سطح «اشباع فروش» عمیق‌تری نزدیک می‌شود در حالی که قیمت به پایین‌ترین حد خود می‌رسد.

یک معامله خرید در محدوده 2000 دلار، نسبت ریسک مناسبی را به همراه خواهد داشت، به خصوص اگر استاپ‌های خود را درست زیر کانال قرار دهید و بالاترین قیمت XAU/USD در ماه می نزدیک به 2070 دلار را هدف قرار دهید.

با این حال، قبل از اینکه طوری بخرید که انگار فردایی وجود ندارد، باید توجه داشته باشید که به نظر می‌‌رسد SMA 100 و 200 SMA در حال صاف شدن هستند، که نشان دهنده کاهش سرعت حرکت روند صعودی است.

اگر معامله‌گران XAU/USD تصمیم بگیرند که این جفت ارز را در یک محدوده نگه دارند، پیش از اینکه طلا خریداران بیشتری را ببیند، می‌توانیم شاهد حرکت به سطح 1970 دلار باشیم.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!