این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

چین، یکی از بزرگترین شرکای تجاری استرالیا، مجموعه دیگری از داده‌های اقتصادی را منتشر می‌کند!

علاوه بر آن FOMC در این هفته در سراسر نمودارهای ما حضور خواهد داشت، زیرا چند عضو تعصبات سیاسی خود را به اشتراک می‌گذارند و شاید سرنخ‌هایی در مورد تصمیمات رأی گیری بعدی خود ارائه دهند.

اما آیا رویدادهای این هفته، AUD/USD را از محدوده خود خارج خواهند کرد؟ یا الگوی آن بار دیگر حفظ خواهد شد؟

نمودار 4 ساعته AUD/USD:

هفته گذشته هفته خوبی برای AUD/USD نبود. این جفت قبل از اینکه به سطح فعلی 0.6650 کاهش یابد، در ناحیه روانی اصلی 6800. رد شد.

علاوه بر آن این جفت به زیر ناحیه حمایت میان رده 0.6680 شکسته است، که یک حرکت به سمت پایین محدوده حمایتی 0.6580 که حداقل دو بار از مارس حفظ شده است را باز می‌کند.

بیایید ببینیم آیا خرس‌های AUD قدرت کافی برای رسیدن به سطوح پشتیبانی قبلی را دارند یا خیر.

چین – یکی از بزرگترین شرکای تجاری استرالیا – این هفته در حال چاپ دسته‌ای از گزارش‌های اقتصادی درجه یک است. فقدان داده‌های مربوط به تولید و مصرف می‌تواند نگرانی‌ها را در مورد سرعت بهبود اقتصاد جهانی پس از کووید ایجاد کند.

در همین حال، گروهی از اعضای FOMC قرار است سخنرانی کنند. با قضاوت بر اساس اظهارات بومن و ویلیامز در هفته گذشته، اعضای فدرال رزرو هنوز در شرایطی که بازارها در حال حاضر قیمت گذاری را در توقف یا کاهش نرخ بهره در سال جاری قیمت گذاری می‌کنند، هنوز بسیار متعصب هستند.

با این شرایط AUD/USD می‌تواند حدود 50 پیپ دیگر کاهش یابد و در واقع به ناحیه پشتیبانی 0.6580 برسد.

از طرف دیگر باید توجه داشته باشید که Stochastic در حال حاضر سیگنال “اشباع فروش” را نشان می‌دهد.

تا زمانی که اعداد چین را نبینیم، یا تا زمانی که بیانیه‌های جنگ‌طلبانه‌تر FOMC را بشنویم، AUD/USD می‌تواند برخی از ضررهای خود را پس بگیرد و منطقه میان‌برد را دوباره آزمایش کند.

حتی  ممکن است که این جفت 0.6750 را بدون زدن پشتیبانی 0.6580 دوباره آزمایش کند!

در نهایت، من تا زمانی که AUD/USD به 0.6580 برسد، به دنبال فرصت‌های کوتاه مدت هستم. سپس، من به اطلاعات چین و اولین اخبار FOMC نگاه می‌کنم تا ببینم آیا AUD/USD می‌تواند به اندازه کافی برای یک شکست نزولی حرکت کند یا ما می‌توانیم بر اساس محدوده رنج قیمت گذاری کنیم.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!