این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

اطلاعات مشاغل استرالیا به زودی منتشر می‌شود؛ اما آیا این می‌تواند باعث شکست مثلثی برای GBP/AUD شود؟ و اگر این اتفاق بیافتد، این جفت چقدر می‌تواند بالا برود؟

نمودار یک‌ساعته GBP/AUD:

این جفت که در حال آزمایش بالای الگوی مثلث نزولی خود می‌باشد، با اوج‌های پایین‌تر و حمایت نزدیک به علامت روان‌شناختی اصلی 1.8600 برای کل ماه می تثبیت شده است.

اکنون قیمت از زمان آخرین جهش از پایین مثلث به پایین‌ترین حد خود رسیده است که نشان می‌دهد فشار صعودی در حال افزایش است.

این بدان معنی است که GBP/AUD می‌تواند هر لحظه از مقاومت نزدیک به 1.8750 عبور کند، به خصوص با یک کاتالیزور قوی.

در حالی که اوایل امروز گزارش مشاغل بریتانیا ضعیف‌تر از حد انتظار بود، این ممکن است برای جلوگیری از قیمت‌گذاری گاوهای پوندی در یک افزایش دیگر BOE کافی نباشد. به هر حال، بریتانیا همچنان با تورم سرسختانه بالا دست و پنجه نرم می‌کند.

همچنین، شایان ذکر است که چین به تازگی داده‌های اقتصادی ضعیفی را منتشر کرده است که می‌تواند هم بر ریسک‌پذیری و هم بر AUD مبتنی بر کالا تأثیر بگذارد.

استرالیا گزارش اشتغال آوریل 2023 خود را در دست انتشار دارد، و شرکت‌های کاهش دهنده تعداد، سرعت بسیار کمتری برای استخدام در این ماه پیشبینی می‌کنند.

داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار ممکن است برای از بین بردن امیدهای آتی کاهش RBA کافی باشد و احتمالاً منجر به زیان بیشتر دلار استرالیا شود.

اگر این اتفاق بیافتد، GBP/AUD می‌تواند صعود خود را تا مناطق مقاومت بعدی در R1 (1.8810)، R2 (1.8890) یا حتی R3 (1.9000) حفظ کند که همگی نزدیک به سطوح اصلی روانشناختی هستند.

با این حال، فراموش نکنید که این جفت به طور متوسط 140 پیپ در روز جابه‌جا می‌شود که یک هدف سود معقول را ایجاد می‌کند.

در حال حاضر، 100 SMA کمتر از 200 SMA است تا نشان دهد که خرس‌ها همچنان کنترل را در دست دارند، اما شکاف بین مووینگ اوریج‌ها کاهش یافته است تا نشان دهد که یک کراس اوور در حال ساخت است.

همچنین، Stochastic در حال حرکت به سمت بالاست و قبل از انعکاس خستگی در بین خریداران، هنوز هم فضایی برای پوشش دادن دارد.

 

توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!