این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

به نظر می‌رسد دلار در اوایل این هفته در حال افزایش است، زیرا بازارها برای تصمیم گیری CPI و FOMC ایالات متحده آماده می‌شوند.

عناوین تازه بازار و داده های اقتصادی:

  • قیمت‌های تولیدکننده ژاپنی در ماه می نسبت به مدت مشابه سال قبل 5.1 درصد افزایش یافت که کندتر از رشد 5.9 درصدی قبلی و افزایش 5.6 درصدی مورد انتظار بود.
  • سفارشات اولیه ماشین ابزار ژاپن در ماه می 22.2 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت که تندتر از کاهش 14.4 درصدی قبلی بود.
  • خرده فروشی کارت‌های الکترونیکی نیوزلند در ماه می 1.7 درصد نسبت به ماه مه در مقابل افزایش 0.3 درصدی تخمینی کاهش یافت.
  • NZIER پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی نیوزیلند را تا مارس 2024 به 0.6 درصد کاهش داد، زیرا برآوردهای مخارج خانوارها کاهش یافته است.

اخبار پرایس اکشن:

از نظر کاتالیزورهای اقتصادی، این هفته شروع آهسته‌ای را تجربه می‌کند و زمین بازی قیمت گذاری را به معامله‌گرانی که در انتظار رویدادهای سطح بالای این هفته هستند، می‌دهد.

دلار در برابر رقبای خود کمی بالاتر می‌رود، به ویژه در برابر ین ژاپن، زیرا بازیگران بازار ممکن است موقعیت خود را قبل از تصمیمات FOMC و BOJ تثبیت کنند.

در مقابل، ارز ایالات متحده در تلاش است تا در برابر فرانک، دلار استرالیا و نیوزلند سرپا بماند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • سخنرانی مان عضو BOE MPC در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • ورود بازدیدکنندگان نیوزلند در ساعت 10:45 شب به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: EUR/USD

این جفت همچنان در نمودار ساعتی خود روند رو به پایینی را نشان می‌دهد!

از طرفی قیمت این جفت قبل از اینکه دوباره به سمت بالا حرکت کند، به پایین‌ترین حد خود در منطقه 1.0735 رسید.

اکنون EUR/USD قبل از اینکه احتمالاً لغزش را از سر بگیرد؛ در حال آزمایش مقاومت در 38.2% Fib است که اتفاقاً با یک منطقه مورد علاقه کوتاه مدت مطابقت دارد.

عقب نشینی بالاتر می‌تواند به سطح 50% نزدیک به سطح روانی جزیی 1.0750 و نقطه محوری امروز (1.0760) یا فیب 61.8% نزدیکتر به خط روند نزولی و R2 (1.0770) برسد.

اگر هر یک از اینها برای کنترل سود کافی باشد، EUR/USD می‌تواند به پایین‌ترین حد نوسان نزدیک S1 (1.0730) برگردد یا حتی لغزش خود را تا S2 (1.0720) افزایش دهد.

 

 

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!