این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

AUD/USD در حال آزمایش مقاومت سقف یک روند نزولی است؛ اما آیا این جفت زیان هفتگی خود را در معاملات بعدی افزایش خواهد داد؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

  • آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه ایالات متحده، گفتگوهای «مولد» با وزیر امور خارجه چین، «کین گانگ» داشت و قرار است اواخر امروز با شی جین پینگ، رئیس جمهور چین دیدار کند.
  • شاخص خدمات NZ BusinessNZ با 3.2 واحد افزایش از 50.1 در آوریل به 53.3 در ماه می رسید. هر پنج معیار گسترش را نشان می دهد.
  • Rightmove: قیمت‌های درخواستی برای خانه‌های بریتانیایی در ماه ژوئن برای اولین بار در شش سال گذشته به دلیل انتظارات بالاتر وام مسکن و نرخ بهره کاهش یافت.
  • کاهش ارزش سهام آسیایی و نفت خام به دلیل نگرانی‌های مربوط به افزایش سود و رشد جهانی در حالی که بانک‌های بزرگ برآورد تولید ناخالص داخلی چین خود را کاهش دادند.

اخبار پرایس اکشن:

ما امروز شاهد انتشار کاتالیزرهای زیادی در جلسه آسیایی نبودیم، بنابراین معامله‌گران عمدتاً انتظارات ریسک خود را برای بار دیگر ارزیابی کردند.

AUD به دلیل کاهش پیش‌بینی‌های تولید ناخالص داخلی چین توسط بانک‌های بزرگ و عدم مشاهده بسیاری از گزینه‌های محرک رضایت‌بخش برای بانک خلق چین (PBOC) در این هفته، با نرخ ضعیفی شروع به کار کرد.

با این حال، دلار استرالیا در نهایت از پایین‌ترین سطح روزانه خود بهبود یافت و برخی از ریسک‌پذیران محتاط توانستند AUD را تقریباً نزدیک به قیمت‌های آزاد خود در چند ساعت پس از نشست اروپایی افزایش دهند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • بازارهای ایالات متحده در تعطیلات ژوئن 19 به بازار می آیند
  • شاخص های قیمت صنعتی و مواد خام کانادا در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • شاخص بازار مسکن NAHB ایالات متحده در ساعت 2:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ
  • صورتجلسه RBA در ساعت 1:20 بامداد به وقت گرینویچ (20 ژوئن)

جفت ارز تحت نظر: AUD/USD

AUD/USD در نزدیکی 0.6870 تثبیت می‌شود، که جای تعجب نیست؛ زیرا این ناحیه درست زیر سطح Pivot Point (0.6880) امروز و منطقه حمایت روزانه جمعه است.

0.6870 همچنین سقف کانال نزولی را نشان می‌دهد که از روز پنجشنبه سودهای AUD/USD را محدود کرده است.

آیا این بدان معناست که AUD/USD برای ضررهای بیشتر آماده است؟

جهت بعدی AUD/USD ممکن است به صورتجلسه بانک مرکزی استرالیا (RBA) بستگی داشته باشد.

اگر جزئیات آخرین جلسه RBA حاکی از افزایش بیشتر نرخ بهره از سوی بانک مرکزی باشد، این جفت ارز می‌تواند بالاتر از منطقه مقاومت رشد کند و به بالاترین حد هفتگی جدید برسد.

اما اگر RBA به اندازه بیانیه اولیه خود سختگیر نباشد، یا اگر معامله‌گران بیشتری در مورد رشد جهانی (عمدتا چینی) در جلسات معاملات بعدی نگران باشند، AUD/USD می‌تواند کاهش یابد.

S1 (0.6850) استاندارد Pivot Points امروزی هدف اولیه خوبی برای خرس‌های AUD به نظر می‌رسد، اما اگر حرکت نزولی کافی وجود داشته باشد، AUD/USD می‌تواند تا S2 (0.6830) نزدیک به پایین‌ترین حد امروزی نیز کاهش یابد.

 
 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!