این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

طلا برای مدتی در یک الگوی مثلثی نوسان می‌کرد و هم اکنون در بازه زمانی ساعتی خود، در یک الگوی مثلث نزولی با سقف‌های پایین‌تر و پشتیبانی در ناحیه 1940 دلار گیر کرده است؛ ولی به نظر می‌رسد که این فلز گرانبها برای یک آزمایش دیگر پشتیبانی آماده است!

نمودار یک‌ساعته طلا (XAU/USD):

طلا شکست تقلبی بدی را در آخرین تست پشتیبانی الگوی خود تجربه کرد و اکنون با ابزگشت به الگوی نمودار تثبیت خود، بار دیگر از اوج عقب نشینی می‌کند.

اما آیا این بار شاهد شکست حمایت خواهیم بود؟

اندیکاتورهای فنی سیگنال‌های متفاوتی را ارائه می‌دهند، زیرا Stochastic در منطقه فروش بیش از حد بالاتر می‌رود تا نشان دهنده افزایش فشار صعودی باشد.
در این صورت، احتمال زیادی وجود دارد که پایین مثلث نزولی بتواند به عنوان یک کف نگه داشته شود و یا حتی از مقاومت الگو در حدود 1960 دلار رد شود.

اگر این اتفاق بیفتد، فلز گرانبها ممکن است یک رالی صعودی که حداقل به اندازه ارتفاع الگوی نمودار باشد را تجربه کند!

با این حال، SMA 100 کمتر از SMA 200 است تا منعکس کننده حضور پرقدرت فشار نزولی باشد، بنابراین فروش ممکن است فعلا ادامه داشته باشد.

از طرف دیگر طلا در تلاش است تا زیر نقطه عطف دینامیک 100 SMA بسته شود، به این معنی که این می‌تواند به عنوان یک مانع صعودی در طول رالی‌ها باقی بماند و اگر فشار فروش ادامه یابد، طلا حتی ممکن است به زیر سطح حمایت سقوط کند.

به نظر می‌رسد احساس ریسک به نفع سود بیشتر برای این دارایی امن باشد، زیرا آخرین دسته کاهش رتبه تولید ناخالص داخلی چین بر دارایی‌های پرریسک‌تر تأثیر می‌گذارد.

فقط مطمئن شوید که مراقب کاتالیزورهای سطح بالای این هفته هستید تا بسنجید که آیا شاهد تغییر در احساسات ریسک معامله‌گران هستیم یا خیر!

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!