این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

امروز هم به بررسی یکی از کالاهای محبوب بازار فارکس یعنی نفت خام می‌پردازیم؛ آیا به نظر شما نفت خام آماده است از الگوی خود خارج شود؟ یا شاهد رکود دیگری به سمت حمایت مثلث نزولی خواهیم بود؟

نمودار 4 ساعته نفت خام WTI (USOIL):

نفت خام به بالاترین حد خود رسیده است و در حدود 67 دلار در هر بشکه حمایت می‌شود و بدین ترتیب الگوی نمودار مثلثی را ایجاد می‌کند که از ماه گذشته حفظ شده است.

قیمت یک بار دیگر مقاومت مثلث را آزمایش می‌کند و کف‌های بالاتر هفته قبل نشان می‌دهند که فشار صعودی در حال افزایش است.

در این صورت، ممکن است یک شکست صعودی و به دنبال آن یک رالی صعودی به اندازه ارتفاع الگوی نمودار در دست اجرا باشد؛ اگرچه شاخص‌های فنی متفاوت به نظر می‌رسند.

Stochastic در حال افزایش است تا اشاره کند که خریداران مشتاق بازگشت هستند و احتمالاً روند صعودی را حفظ می‌کنند.

با این حال، SMA 100 کمتر از 200 SMA است تا نشان دهد که مسیر داراری کمترین مقاومت، به سمت نزول است یا اینکه احتمال زیادی وجود دارد که نفت خام به پایین مثلث برگردد.

فراموش نکنید که پیشبینی‌های ضعیف‌تر تقاضا برای چین در حال حاضر چشم‌انداز سرمایه‌گذاران برای کالاهای سوخت و انرژی و همچنین ریسک‌پذیری کلی را کاهش داده است.

در هر صورت، بهتر است چشمان خود را برای شماسایی الگوهای کندل‌ها درست در حدود مقاومت 71-72 دلار در هر بشکه نگه دارید تا سرنخ‌های بیشتری به دست آورید!

 

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!