این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

نگرانی‌های رشد منطقه‌ای باعث شد تا معامله‌گران امروز یورو را بفروشند؛ اما آیا ارز رایج اروپا می‌تواند به اندازه کافی بهبود یابد تا حرکت صعودی EUR/JPY را بازیابد؟

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

 • مطالبات اولیه بیکاری هفتگی ایالات متحده برای هفته منتهی به 17 ژوئن: 264 هزار در مقابل 271 هزار هفته قبل.
 • فروش خانه‌های موجود در ایالات متحده برای ماه می: +0.2٪ تا 4.3 میلیون واحد (پیشبینی شده -0.5٪ ؛ -3.2٪ قبلی)
 • پاول فدرال رزرو: اعضای FOMC “فکر می‌کنند که افزایش نرخ‌های بیشتری در راه است، اما ما می‌خواهیم آنها را با سرعتی انجام دهیم که به ما این امکان را بدهد تا اطلاعات دریافتی را ببینیم.”
 • میشل بومن، عضو شورای حکام فدرال رزرو، در اظهارات خود در یک رویداد اجتماعی گفت که “افزایش نرخ سیاست اضافی برای کاهش تورم به هدف ما در طول زمان ضروری است.”
 • ذخایر نفت خام EIA به طور شگفت انگیزی 3.8 میلیون بشکه کاهش یافت در مقابل افزایش 300 هزار مورد انتظار در هفته 16 ژوئن.
 • PMI تولیدی استرالیا در ژوئن از 48.4 به 48.6 بالاترین سطح سه ماهه رسید زیرا تولید با کندترین سرعت خود از فوریه کاهش یافت.
 • PMI خدمات استرالیا از 52.1 به 50.7 کاهش یافت، حتی با وجود ادامه استخدام کارکنان اضافی در ژوئن.
 • اعتماد مصرف کننده GfK در بریتانیا برای پنجمین ماه متوالی افزایش یافت و از 27- به 24- در ژوئن علیرغم تورم و نرخ های بهره سرسختانه بالا رفت.
 • CPI اصلی ملی ژاپن، که قیمت‌های مواد غذایی تازه نوسان را در نظر نمی‌گیرد، در ماه می به 3.2 درصد رسید که بالاتر از 3.1 درصد پیشبینی‌ شده در سال بود، اما کندتر از 3.4 درصد سالانه در آوریل.
 • au Jibun Bank flash PMI تولید ژاپن از 50.6 به 49.8 انقباضی در ماه ژوئن سقوط کرد زیرا هم تولید و هم سفارشات جدید کاهش یافت در حالی که سفارشات جدید با تندترین سرعت خود از فوریه افت کردند.
 • فروش خرده‌فروشی در بریتانیا از 0.5٪ به 0.3٪ در ماه مه کاهش یافت. (در مقایسه با -0.2٪ مورد انتظار) این کاهش تا حدی به لطف هوای گرم که فعالیت خرده فروشی غیر فروشگاهی را تقویت کرد بوده است.
 • PMI تولیدی HCOB فرانسه در ژوئن از 45.7 به 45.5 پایین‌ترین سطح در 37 ماه گذشته رسید. PMI خدمات نیز از 52.5 در ماه می به پایین‌ترین سطح 28 ماهه 48.0 در ژوئن کاهش یافت.
 • بدتر شدن شرایط تقاضا، PMI تولیدی HCOB آلمان را از 43.2 به 41.0 (پایین‌ترین سطح 37 ماهه) در ژوئن کشاند در حالی که PMI خدمات از 57.2 به 54.1 به پایین‌ترین سطح 3 ماهه کاهش یافت.
 • PMI تولیدی منطقه یورو HCOB در ژوئن از 44.8 به 43.6 به پایین‌ترین حد در 37 ماه گذشته رسید، همچنین PMI خدمات نیز به پایین‌ترین سطح پنج ماهه خود از 55.1 به 52.4 رسید.
 • S&P Global Manufacturing U.K. PMI از 47.1 به 46.2 به پایین‌ترین حد در شش ماه گذشته رسید، در حالی که PMI خدمات نیز از 52.8 به 52.8 به پایین‌ترین سطح سه ماهه رسید.

اخبار پرایس اکشن:

مانند جلسات قبلی آسیایی در این هفته، معامله‌گران نگران بازگشت بانک‌های مرکزی بزرگ به افزایش شدید نرخ بهره بودند که بازده اوراق قرضه را بالاتر و همچنین احتمال رکود را افزایش می‌داد.

AUD حساس به ریسک (و دوقلوی آن NZD) در اوایل امروز در سراسر جهان تضعیف شد. البته این که گزارش‌های PMI از استرالیا و ژاپن نگرانی‌های رشد جهانی سرمایه‌گذاران را برانگیخت نیز به این امر کمکی نکرد.

استرالیا نزدیک به شروع معاملات در اروپا در امتداد پایین‌ترین نرخ روزانه خود ثابت ماند که به معامله‌گران فرصت داد تا با فروش یورو در PMI ضعیف‌تر منطقه یورو قیمت‌گذاری کنند.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

 • PMI ساخت و خدمات ایالات متحده در ساعت 1:45 بعد از ظهر به وقت گرینویچ

جفت ارز تحت نظر: EUR/JPY

شاخص‌های PMI ضعیف‌تر از حد انتظار منطقه یورو باعث شد تا معامله‌گران امروز یورو را بفروشند!

EUR/JPY که در حول و حوش 156.60 معامله می‌شد، تا سطح 155.25 سقوط کرد.

چیزی که این افت را جالب‌تر می‌کند این است که این کاهش در منطقه مورد علاقه‌ای که از اوایل این هفته وجود داشت، متوقف شد.

از طرفی نیز سطوح فعلی EUR/JPY با اصلاح Fib 61.8٪، S2 (155.11) Pivot Pointهای امروزی، و پشتیبانی از خط روند که حداقل یک هفته است شکسته نشده است، فاصله زیادی ندارد.

آیا ما شاهد ادامه روندی در حال ساخت هستیم؟

این مسئله ممکن است به واکنش EUR/JPY به آزمون مجدد خط روند خود بستگی داشته باشد.

اگر خرس‌های یورو تصمیم بگیرند که یک کندل نزولی 15 دقیقه‌ای بزرگ برای قیمت گذاری در رشد ضعیف PMI در منطقه یورو کافی نیست، آنگاه EUR/JPY می‌تواند بیشتر کاهش یابد، شاید تا منطقه 154.50.

اما اگر شاهد کاهش سود در پایان هفته باشیم، یا اگر معامله‌گران از PMI ضعیف منطقه یورو به نفع قیمت‌گذاری به‌سبب تندخویی بانک مرکزی اروپا کنار بکشند، آنگاه EUR/JPY می‌تواند از منطقه حمایت خود خارج شود و به بالای خط روند بازگردد.

 
 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!