این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

هم ایالات متحده و هم کانادا آمارهای تورمی خود را در این هفته بروزرسانی‌ می‌کنند، بنابراین من چشم خود را به روند مداوم USD/CAD دوخته‌ام.

آیا می‌توانیم پیش از چاپ داده‌های جدید، یک حرکت ضد روند سریع را ببینیم؟

نمودار یک‌ساعته USD/CAD:

این جفت در حال حاضر در یک کانال نزولی در بازه زمانی ساعتی خود در حال حرکت به سمت پایین هست و به نظر می‌رسد که کف کانال را هدف گرفته است.

اکنون انتهای کانال با S1 (1.3120) همراه شده است، بنابراین خریداران ممکن است مشتاق دفاع از پشتیبانی باشند که دقیقاً در پایین‌ترین حد هفته گذشته است.

Stochastic نشان‌دهنده شرایط فروش بیش از حد یا فرسودگی در بین فروشندگان است و افزایش قیمت نشان‌دهنده بازگشت گاوهای دلاری به بازی است.

در این صورت، یک حمایت دیگر از جهش می‌تواند USD/CAD را به منطقه مورد نظر میانی کانال در 1.3150 یا بالای نقطه محوری امروز (1.3200) که یک علامت روانشناختی بزرگ هست بازگرداند.

انتظار داده‌های تورمی ضعیف‌تر از کانادا ممکن است برای منصرف کردن گاوهای دلار این کشور قبل از انتشار ارقام واقعی کافی باشد. به هر حال، کاهش قابل توجه شاخص CPI در ماه مه می‌تواند برای متقاعد کردن BOC به توقف تغییرات نرخ بهره کافی باشد.

در مورد دلار آمریکا، امروز چیز زیادی در عرضه‌های سطح بالا وجود ندارد، بنابراین احساسات بازار ممکن است در دست معامله‌گران باقی بماند. این ارز تاکنون هفته را با شرایطی متزلزل آغاز می‌کند در حالی که دارایی‌های پرریسک‌تر درحال رشد هستند.

آیا شما هم فکر می‌کنید جریان‌های بازار باعث افزایش دوباره USD/CAD می‌شوند؟

 

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!