این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل فاندامنتال فارکس

بازارهای معاملاتی و بخصوص بازاری مثل بازار فارکس که ما در حقیقت با معامله کردن در اون به خرید و فروش بخشی از اقتصاد کشورها می‌پردازیم، تحت تاثیر مستقیم اخباریه که بر روی اقتصاد و به همین ترتیب بر روی ارز رایج اونها تاثیر میذاره. به همین دلیل تحلیل فاندامنتال یکی از روش‌های پیشبینی تحرکات بازار فارکس به حساب میاد.

 

آخرین تحلیل‌های بَفلو

آیا سخنرانی لاگارد می‌تواند موج دیگری از ضرر را برای یورو ایجاد کند؟

در این صورت احتمال اجرا شدن پولبک سریع EUR/NZD بسیار بالا خواهد بود!

اکنون به عناوینی که در معاملات گذشته بازارها را تکان داد می‌پردازیم:

عناوین تازه بازار و داده‌های اقتصادی:

  • PMI تولید در ایالات متحده از 49.0 به 47.0 در مقابل 48.9 پیشبینی شده در ماه اوت رسید، همچنین PMI خدمات از 52.3 به 51.0 در مقابل 52.1 تخمین زده شده رسید.
  • شاخص اعتماد مصرف کننده منطقه یورو در مقابل انتظارات عدم تغییر در ماه اوت، از 15- به 16- کاهش یافت.
  • ذخایر نفت خام EIA 6.1 میلیون بشکه در مقابل کاهش تخمینی 2.9 میلیون بشکه کاهش یافت که نشان دهنده تقاضای قوی‌تر است.

اخبار پرایس اکشن:

ارقام PMI از بخش‌های تولید و خدمات ایالات متحده در این ماه نا امیدی بزرگ بود و موج کاهشی را برای دلار ایالات متحده در طول جلسه نیویورک ایجاد کرد.

ارز ایالات متحده در طول اولین نشست آسیایی تلاش کرد تا روند صعودی خود را افزایش دهد، اما نتوانست بسیاری از ضررهای خود را جبران کند، و این نشان می‌دهد که احساسات ضد دلار آمریکا ممکن است همچنان ادامه داشته باشد. در حال حاضر، در حالی که بازیگران بازار برای آتش بازی در طول سخنرانی لاگارد آماده می‌شوند، نوسانات کاهش یافته است.

کاتالیزورهای بالقوه آینده در تقویم اقتصادی فارکس:

  • درخواست‌های اولیه بیکاری ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
  • سفارشات اصلی و اصلی کالاهای بادوام ایالات متحده در ساعت 12:30 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
  • سخنرانی هارکر عضو FOMC در ساعت 4:00 بعد از ظهر به وقت گرینویچ.
  • سمپوزیوم جکسون هول امروز آغاز می شود.

جفت ارز تحت نظر امروز: EUR/NZD

این جفت ارز اخیراً از ناحیه حمایت خود در اطراف منطقه 1.8230-1.8270 سقوط کرد و سپس از پایین‌ترین سطح در نزدیکی علامت روانشناختی جزئی 1.8150 عبور کرد.

به نظر می‌رسد که یک پولبک در حال ساخت باشد، زیرا EUR/NZD در حال نزدیک شدن به فیب 38.2 درصدی نزدیک به طبقه قبلی است، که اکنون ممکن است به عنوان سقف باقی بماند.

یک اصلاح بزرگتر می تواند به فیب 50% برسد که به نقطه محوری (1.8300) نزدیک و یک مقاومت روانی عمده است.

در هر صورت مراقب حرکت نزولی برای از سرگیری و کاهش قیمت به پایین‌ترین سطح نوسان یا S1 (1.8120) نیز باشید.

در حال حاضر چیز زیادی در کاتالیزورهای سطح بالا وجود ندارد، اما لازم به یادآوری است که منطقه یورو داده‌های PMI عمدتاً ضعیفی چاپ کرده است که ممکن است برای نگه داشتن بانک مرکزی اروپا در وضعیت بد کافی باشد.

بنابراین معامله گران یورو می‌توانند بر اساس انتظارات خود برای اظهارات محتاطانه لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در طول سخنرانی جکسون هول او در اواخر این هفته، قیمت گذاری کنند.

از طرف دیگر، اگر اکثر سیاستگذاران جهانی تغییر به سمت یک سوگیری سیاستی ملایم‌تر را بیان کنند، دلار نیوزلند می‌تواند از جریان‌های ریسکی سود ببرد.

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!