این مطلب را به اشتراک بگذارید!

تحلیل تکنیکال فارکس

تئوری کلی تحلیل تکنیکال این هست که با بررسی زمان گذشته و حال نمودار، میتونیم روند موجود و آینده بازار رو پیشبینی کنیم.

مسلما ما برای تحلیل هر چیزی به اطلاعات نیاز داریم؛ به همین دلیل زمانی که قصد داریم بازار رو به صورت تکنیکال تحلیل کنیم، فرض میکنیم که تمامی اطلاعات لازم برای تحلیل، در خود نمودار موجود هست و بنابراین نیازی به بررسی اطلاعات دیگه‌ای نداریم.

آخرین تحلیل‌های بَفلو

این جفت دلاری واکنش نزولی شدیدی به NFP روز جمعه داشت، بنابراین ممکن است در اوایل این هفته نزول بیشتری داشته باشد؛ اما آیا می‌تواند با یک عقب‌نشینی کوتاه‌مدت و یا حتی یک شکست پایدار به سطوح پایین‌تر از آخرین کف قیمت‌ پیش برود؟

نمودار 15 دقیقه‌ای EUR/USD:

EUR/USD در زیر خط روند نزولی که آخرین اوج ها را به هم متصل می کند، حرکت می کند و به نظر می رسد که آزمون دیگری برای مقاومت در حال اجرا است.

ابزار اصلاح فیبوناچی نشان می دهد که این سقف بالقوه با سطح 61.8٪، منطقه مورد علاقه و R1 (1.0850) مطابقت دارد.

یک عقب نشینی سطحی می تواند فروشندگانی را در فیب 38.2% و ناحیه 1.0813 نزدیک نقطه محوری و مقاومت دینامیکی 100 SMA یا در فیب 50% در 1.0826 پیدا کند.

اگر هر یک از این سطوح بتواند حرکت را کنترل کند، EUR/USD می تواند به پایین ترین سطح در 1.0770 برگردد یا سطوح جدیدی را در S1 (1.0740) و سپس S2 (1.0700) ایجاد کند.

شاخص‌های فنی به ادامه روند نزولی اشاره می‌کنند، زیرا SMA 100 کمتر از SMA 200 است؛ در حالی که Stochastic آماده حرکت به سمت جنوب است.

همچنین به نظر می‌رسد که بعد فاندامنتال نیزبا تحلیل ها همسو شده است، زیرا گزارش NFP اوت و PMI تولید ISM باعث افزایش شدید دلار در جمعه گذشته شد.

پرایس اکشن از نسخه‌های قبلی نشان می‌دهد که واکنش پس از NFP هنوز هم تمایل دارد تا ادامه یابد و از هرگونه کاتالیزور اصلی که می‌تواند بر احساسات بازار تأثیر بگذارد، جلوگیری می‌کند.

البته باید دقت داشته باشید که بانک‌های ایالات متحده به دلیل تعطیلات روز کارگر تعطیل هستند.

اگر گاوهای دلار آنقدر خسته هستند که نمی توانند دوباره به بازار حمله کنند، مراقب یک حرکت نزولی پایداری باشید که با بازگشایی بازارهای ایالات متحده در روز سه شنبه، باعث سقوط قیمت به زیر سطح نوسان شود.

فراموش نکنید که یورو اخیراً در وضعیت متزلزلی قرار داشته است، زیرا آخرین آمار داده‌های میان‌رده بر تغییر موضع بانک مرکزی اروپا به سمت سیاستی نه‌چندان تندرو تأکید کرد.

در نهایت مطمئن شوید که مدیریت ریسک مناسبی را اتخاذ می کنید و میانگین نوسانات EUR/USD را هنگام معامله این جفت در نظر بگیرید!

 توجه کنید! این محتوا صرفاً برای مقاصد اطلاعاتی است و به عنوان مشاوره سرمایه گذاری محسوب نمی‌شود.

معامله در هر بازار مالی مستلزم ریسک است؛ لذا لطفاً قبل از انجام هر معامله مطمئن شوید که خطرات مربوط به آن را درک کرده‌اید.

سلام! فرهاد هستم از تیم بَفلو؛ حدودا 5 ساله که به صورت حرفه‌ای ترید می‌کنم و تلاش می‌کنم تا با انتقال تجربیات و دانش شخصی و گروهی مجموعه بَفلو یک راهنمای خوب در مسیر سرمایه‌گذاری شما باشم.

به دنبال بهبود سرمایه‌گذاری خود هستید؟

فاصله‌تون با مشاوران ما یک فرمه!